Przesterzenie biurowe na sprzedaż i wynajem

Cavatina Holding z międzynarodowym wyróżnieniem

|
WiMa Widzewska Manufaktura nagrodzona w kategorii w kategorii Mixed-Use Architecture in Poland.
Cavatina Holding uzyskała kolejne międzynarodowe wyróżnienie. Tym razem w ramach tegorocznej edycji European Property Awards nagrodzone zostały dwa projekty mixed-use tego zespołu.

Do nagrodzonych już wcześniej w ramach International Property Awards projektów autorstwa Cavatina Holding – Chmielna 89 w Warszawie, Palio Office Park A w Gdańsku, Global Office Park w Katowicach oraz Cavatina Hall w Bielsku-Białej – dołączyły w tym roku wrocławski projekt Quorum oraz łódzka WiMa Widzewska Manufaktura.

 

Największy projekt w mieście

Powstający we Wrocławiu Quorum nagrodzony w kategorii Mixed-Use Development in Poland jest największym projektem mixed-use w stolicy Dolnego Śląska. Nowoczesny kompleks pięciu budynków dostarczy na wrocławski rynek 91 tys. mkw. nowoczesnej wielofunkcyjnej powierzchni przeznaczonej zarówno do pracy, jak i rekreacji. Parter poszczególnych obiektów od strony wschodniej, północnej i zachodniej przeznaczono na lokale usługowe. Ważnym elementem kompleksu będą dostępne dla wszystkich pracowników i mieszkańców tarasy, ogólnodostępne tereny zielone, a także deptak.

Prace nad pierwszym z całego kompleksu obiektem biurowym wystartowały w grudniu 2020 r., natomiast budowa 140-metrowej wieży biurowej, która będzie drugim najwyższym budynkiem w mieście, ruszyła w październiku br. Równolegle powstaje tam także wieża mieszkaniowa Resi Capital. Budynki powstają zgodnie ze standardami międzynarodowego systemu BREEAM na poziomie Excellent.

 

Zabudowania z bogatą historią

Nagrodzona w kategorii w kategorii Mixed-Use Architecture in Poland WiMa Widzewska Manufaktura obejmuje blisko 4 ha pow. Cavatina Holding zamierza przywrócić dawną świetność czterem 140-letnim pofabrycznym obiektom. Zostały one wpisane do ewidencji zabytków jako zespół urbanistyczny pofabrycznej Łodzi, na który składa się przędzalnia, skręcalnia, przewijalnia oraz kantor. Zgodnie z zapowiedzią ma to być jedna z najbardziej spektakularnych łódzkich rewitalizacji – w planach jest przede wszystkim renowacja i modernizacja już istniejących zabudowań pofabrycznych.

W sercu odnawianej inwestycji znajduje się 100-letni park o pow. ok. 9 tys. mkw., w którym już teraz podziwiać można fontannę. W pofabrycznych budynkach przędzalni – nazywanej „amerykańską”, gdyż niegdyś przerabiano tam bawełnę importowaną z USA – teraz pojawią się nowoczesne biura klasy A wzbogacone o punkty usługowe. Zabudowania dawnej skręcalni i przewijalni przeznaczono natomiast na cele mieszkaniowe. Łącznie kompleks uzupełni łódzki rynek nieruchomości o ponad 31 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, a także 414 mieszkań na wynajem oraz aż 1171 miejsc parkingowych.

 

Nagradzana jest najwyższa jakość

Konkurs European Property Awards stanowi część International Property Awards. Jego celem jest promowanie wyjątkowych architektów, designerów i deweloperów, którzy tworzą projekty odznaczające się najwyższą jakością. W ramach eliminacji panel ponad stu międzynarodowych ekspertów branżowych bierze pod lupę projekty z całego świata, oceniając projekt, jakość wykonania, poziom obsługi klienta, zastosowanie innowacji, oryginalność konceptu oraz jego wpływ na środowisko naturalne.

Nagrody International Property Awards przyznawane są w 9 regionach świata obejmujących Afrykę, Azję i Pacyfik, Arabię, Kanadę, Karaiby, Amerykę Środkową i Południową, Europę, Wielką Brytanię i USA. Wyróżnienia nadane w ostatnim czasie wyłoniły laureatów na poziomie poszczególnych państw. Natomiast nagrody przyznane projektom wyróżnionym na poziomie Europy i całego świata zostaną ogłoszone w grudniu, podczas uroczystej gali.


0.0
Napisz pierwszy komentarz