Tork

Marynarska 12 stanie się własnością AFI Europe

|
Biurowiec Marynarska 12, źródło: materiały prasowe
Biurowiec Marynarska 12, źródło: materiały prasowe
Firma dewelopersko- inwestycyjna AFI Europe przejmuje biurowiec od spółek zależnych Starwood Capital Group. Podpisano już umowę przedwstępną.

Marynarska 12 to nowoczesny biurowiec, zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Mokotów. Jego powierzchnia wynosi 43 000 mkw. i została rozmieszczona na 8 kondygnacjach. 40 000 mkw. zajmuje powierzchnia biurowa klasy A, natomiast 507 mkw. przeznaczono na działalność handlowo-usługową. Obecnie biurowiec jest siedzibą międzynarodowej firmy telekomunikacyjnej oraz posiadającego oddziały w wielu krajach banku. Jego zarządcą w imieniu właściciela jest Cushman& Wakefield.

Marynarska 12 to nowoczesny, wyróżniający się elegancją budynek, który otrzymał certyfikat BREEM na poziomie Excellent.

„Sprzedaż budynku Marynarska 12 będzie prawdopodobnie największą transakcją biurową w Warszawie w 2020 roku. Podpisana umowa świadczy o niesłabnącej atrakcyjności inwestycyjnej rynku biurowego w Polsce. Jesteśmy dumni, że doradzaliśmy sprzedającemu przy tej transakcji, która jednocześnie jest pierwszym zakupem budynku biurowego klasy A przez AFI Europe w Polsce” – tak o podpisaniu umowy przedwstępnej mówi Marcin Kocerba, pełniący funkcję Associate w Capital Markets Cusman&Wakefield.


 


2.0
Napisz pierwszy komentarz