Inter-bud Fabryczna - duży

EKO Plac Unii ma BREEAM

W maju część biurowa powstającego w Warszawie kompleksu biurowo-handlowego Plac Unii otrzymała certyfikat BREEAM, przyznawany obiektom realizowanym zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Projekt otrzymał ocenę „bardzo dobry”.

Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z uzyskania przez Plac Unii certyfikatu BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Potwierdza on, że dbamy nie tylko o jakość oferowanej powierzchni i komfort najemców, lecz także o  środowisko naturalne - mówi Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Grupy Liebrecht & wooD, większościowego inwestora w tym projekcie.

Plac Unii oceniany był pod kątem ponad 80 kryteriów takich jak m.in. zarządzanie obiektem, zużycie wody, zużycie i emisja CO2, wpływ użytych materiałów na środowisko, wpływ budynku na samopoczucie
i zdrowie jego użytkowników, lokalizacja i rozwiązania komunikacyjne w kontekście redukcji emisji CO2, zarządzanie odpadami, zagospodarowanie przestrzeni i minimalizowanie zanieczyszczenia środowiska. Inwestycja otrzymała końcową ocenę „bardzo dobrą” i tym samym dołączyła do grona najbardziej zielonych budynków w Polsce.

Wśród zastosowanych w Placu Unii nowoczesnych rozwiązań technologicznych, można wyróżnić czujniki przecieków wody, monitoring jakości powietrza, kontrolę nasłonecznienia oraz intensywności świetlnej po zmroku czy obniżoną poniżej 35 dB wydajność akustyczną budynku.


0.0
Tagi: Plac Unii
Napisz pierwszy komentarz
ADAC
mantra