Giant

Kraków coraz silniejszy na rynku nieruchomości

Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania podczas debaty
Zdjęcie przedstawia uczestników spotkania podczas debaty
W Krakowie odbyło się śniadanie biznesowe prowadzone przez Jones Lang LaSalle oraz Brytyjsko-Polską Izbę Handlową. Tematyką spotkania były inwestycje w nieruchomości w Krakowie i w Małopolsce.

W spotkaniu udział wzięło pięćdziesiąt osób z międzynarodowego i polskiego środowiska inwestorów, deweloperów i najemców. Podczas prezentacji zwracano uwagę m.in. na zagadnienia związane z budownictwem zrównoważonym, ryzykiem starzenia się budynku oraz obecnymi wytycznymi dotyczącym projektowaniem biur. Dyskutowano również na temat roli sektora nowoczesnych usług dla biznesu i jej wpływu na rozwój nieruchomości biurowych i inwestycji w Krakowie. Zgodnie z szacunkami Jones Lang LaSalle aż 41 proc. krakowskich powierzchni biurowych zajmowanych jest przez wspomniane nowoczesne usługi (dla porównania we Wrocławiu jest to 34 proc., a w Warszawie tylko 3 proc.).

Podczas spotkania wyrażono opinię, że Polska jest jednym z głównych rynków inwestycyjnych w Europie, natomiast sam Kraków coraz częściej postrzegany jest jako prime.

Spotkanie to objęte zostało honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Wojewody Małopolskiego oraz Małopolskiej Organizacji Rozwoju Regionalnego. Patronatu merytorycznego udzielił Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL).


0.0
Napisz pierwszy komentarz