Proton Office

Kolejne zezwolenie KPT

Zdjęcie przedstawia tereny Boguchwały.
Zdjęcie przedstawia tereny Boguchwały.
Krakowski Park Technologiczny wydał dziesiąte w tym roku zezwolenie na prowadzenie działalności w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej.

W ostatnim czasie zezwolenia otrzymały dwie firmy HS Glass s.c. oraz H-Gaz sp.j. Są to 109 i 110 zezwolenia wydane przez Krakowski Park Technologiczny. Pierwsza z tych firm prowadzi działalność związaną z włóknami szklanymi. Na terenie krakowskiej specjalnej strefy ekonomicznej zainwestuje ponad 600 000 PLN, zwiększając zatrudnienie o co najmniej dwóch pracowników na tym terenie. Inwestycja realizowana będzie w podstrefie Tarnów.

Druga z firm - H-Gaz sp.j. -  zajmuje się produkcją stacji gazowych, filtrów a także zestawów montażowych gazomierzy turbinowych i rotorowych. Poza tym dużą część działalności firmy stanowi handel materiałami do budowy sieci gazowych. Przedsiębiorstwo zainwestuje 7 500 000 PLN na terenie specjalnej strefy ekonomicznej. Zatrudni przy tym co najmniej 49 pracowników. Inwestycja realizowana będzie w podstrefie Boguchwała.

Podstrefa Boguchwała funkcjonuje od października 2010 r. Ma ona 8 ha powierzchni, z czego połowa wciąż pozostaje wolna. Tereny podstrefy są w pełni uzbrojone a przy tym dobrze skomunikowane.

10 w tym roku zezwolenie na działalność jest zarazem 110 zezwoleniem wydanym przez Krakowski Park Technologiczny. Grunty w krakowskiej specjalnej strefie ekonomicznej przyciągają przedsiębiorców m.in. dobrym przygotowaniem i dostosowaniem do potrzeb oraz oczekiwań przyszłych inwestorów.

Według Beaty Kuczek-Maruta z Kancelarii Radców Prawnych Kuczek-Maruta: To dobrze, że Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna przyciąga kolejnych inwestorów. Ulgi podatkowe, które przysługują przedsiębiorcom działającym w SSE, okazują się – obok udogodnień biznesowych, które oferuje dobrze zorganizowania strefa - skuteczną zachętą. Dzieje się tak, mimo że prowadzenia działalności gospodarczej w SSE jest obarczone dodatkowymi obowiązkami, takimi jak wymóg wydzielenia i osobnego rozliczania przychodów oraz kosztów tej działalności, czy konieczność wywiązania się ze zobowiązań inwestycyjnych i dotyczących utworzenia nowych miejsc pracy. Stara prawda, która głosi, że obniżenie fiskalnych obciążeń przedsiębiorców najlepiej stymuluje rozwój gospodarczy, właśnie w specjalnych strefach ekonomicznych znajduje swoje praktyczne potwierdzenie.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 2
Pete :
Bardzo fajnie, przybywają kolejne miejsca pracy, to bardzo ważne dla tych terenów.
24 lipca 2012 09:21
ryszard.ek1 :
No i mamy kolejną dobrą informację o KPT.
Od lat zwraca moją uwagę ta inicjatywa. Szczególnie warta uwagi jest prężność działań oraz ich rozmach (funkcjonowanie na terenie dwóch województw).
Swoją drogą - szkoda, że 20 lat temu nie było takich ułatwień, bo pewnie teraz mój biznes miałby inny adres na pieczątce ;)
24 lipca 2012 08:57