EKO Trwa Kongres Facility Management - ZDJĘCIA

Relacja

|
Prezentacja VI raportu na temat branży FM w Polsce – potencjał rynku, jego rozwój i charakterystyka działania zainaugurowała wczoraj Kongres Facility Management
dr Bartłomiej Śliwiński i jego prezentacja VI raportu na temat branży FM w Polsce – potencjał rynku, jego rozwój i charakterystyka działania.
Warszawa. W hotelu Puławska Residence przez najbliższe dni będzie obradować 200 osób z branży nieruchomości.

Zastosowanie Systemu Zarządzania Zasobami Energetycznymi w obiektach biurowo-przemysłowych, stan prac normalizacyjnych dotyczących branży facility management oraz obowiązki zarządców w efektywnych energetycznie, certyfikowanych budynkach biurowych – to tylko trzy z wielu tematów jakie  zostały i zostaną poruszone podczas odbywającego się w warszawskim hotelu Puławska Residence trzydniowego VI Ogólnopolskiego Kongresu Facility Management.  Stało się już tradycją, że spotkanie ludzi związanych z nieruchomościami inauguruje prezentacja raportu na temat branży FM w Polsce, podczas której omówiony zostaje potencjał rynku, jego rozwój i charakterystyka działania.

- Proponujemy uczestnikom naszego trzydniowego kongresu tematy, które pomogą im przy późniejszym zarządzaniu nieruchomością, rozumianą jako produkt inwestycyjny przynoszący zyski – wyjaśnia Karolina Wargin, redaktor naczelna prestiżowego magazynu ,,Facility Manager”. – Na nasze spotkanie zaprosiliśmy głównie zarządców nieruchomości, facility managerów, osoby zajmujące się praktycznym zarządzaniem budynkiem. Wśród gości są zarządcy nieruchomości biurowych, handlowo - usługowych, magazynowych, użyteczności publicznej. Jak gołym okiem widać, przekrój jest ogromny.

Trzydniowe spotkanie branży związanej z FM to przede wszystkim różnorodne panele tematyczne do wyboru, indywidualne sesje coachingowe, prelekcje w formie case study oraz ciesząca się sporym zainteresowaniem moderowana sesja networkingowa.
Podczas Kongresu są poruszane przede wszystkim tematy dotyczące działania energo-ekologiczne facility managera, bezpieczeństwa i infrastruktury budynku, finansów i due diligence nieruchomości, norm FM i umiejętności miękkich facility managera.

- Branża Facility Manager w Polsce jest dość młoda w porównaniu do krajów zachodnich. Patrząc na inne kraje, można pokusić się o stwierdzenie, że w naszym kraju branża ta dopiero raczkuje. Chcemy podnieść świadomość, rozpowszechnić ten sposób działania. Naszym celem jest popularyzacja europejskich standardów -  tłumaczy Karolina Wargin, redaktor naczelna magazynu ,,Facility Manager”.

Kongres stał się wyśmienitą okazją do zaprezentowania oryginalnych rozwiązań, które ułatwiają zarządzanie nieruchomościami. Jednym z nich jest system Energy Supervisor. System ten w połączeniu z dostosowanym budynkiem do nowoczesnego zarządzania zasobami energetycznymi pozwala osiągnąć wymierne korzyści. Przykładem może być jeden z gdańskich biurowców, gdzie właśnie dzięki Energy Supervisor poziom poboru energii został zredukowany o 12 proc. Na przestrzeni czterech miesięcy system pozwolił zaoszczędzić 52 tysiące złotych.

- Jest to rozwiązanie, które pozwala nam spiąć w pewną całość wszystkie elementy, które składają się na efektywność energetyczną. Jeżeli myślimy o efektywności energetycznej, to mamy przed oczami audyt energetyczny, prace termomodernizacyjne, wymianę źródeł energii ze źródeł sieciowych na te indywidualne. Energy Supervisor jest systemem, który pozwala nam wykorzystać możliwości wymienionych przeze mnie prac, zoptymalizować je i uzyskać odpowiednią synergię. Z drugiej strony, program ten pozwala nam zarządzać zużyciem energii. De facto jest to właśnie system zarządzania energią – mówi Radosław Majewski dyrektor sprzedaży w firmie Enspirion.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem prezentowanym podczas VI Kongresu Facility Management był system iGPM, który pozwala między innymi na zdalny dostęp w czasie rzeczywistym do aktualnych danych z urządzeń w budynków, prawnych, technicznych, gospodarczych i finansowych informacji o własnych nieruchomościach oraz map, rzutów pięter, lokalizacji pomieszczeń i sprzętu.

- Wystarczy mieć tablet z dostępem do Internetu i ma się już wówczas dostęp do wszystkich danych. Tak jak na naszym filmie reklamowym widać, można być na wakacjach w Chorwacji, łowić ryby i podczas tego akurat nawiązać kontakt ze stojącym obok Chorwatem, który na przykład szuka lokalu w Krakowie. Od razu możemy mu pokazać jakie mamy wolne pomieszczenia, zaprezentować zdjęcia, uzgodnić warunki umowy i ją sporządzić a przy dostępie do drukarki nawet ją wydrukować i podpisać. W tym momencie klient może jechać już do Krakowa do wynajętej powierzchni. Mówiąc obrazowo, właściciel ma swoje wszystkie biura przy sobie. Często jest tak, że właściciele mają rozproszone nieruchomości, na przykład jeden biurowiec w Hiszpanii, część nieruchomości w Niemczech, Polsce. Będąc na wakacjach na Karaibach dzięki iGPM może spokojnie robić biznes i mieć podgląd na swoją własność – obrazuje Jarosław Stelmaszek wiceprezes zarządu spółki iGPM.

Patronem medialnym VI Kongresu Facility Management jest portal e-biurowce.pl
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz