Dom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoSpectra Development logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoArchicom logoDEVCO Sp. z.o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoCity Space logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKontor logoINTER-BUD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPodium Investment logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoAgrobex Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

W Warszawie odbyło się spotkanie z Nathalie de Vries

Wykład Nathalie de Vries zatytułowany „Od wizji do projektu” odbył się 26 marca w warszawskim Wola Center
W ramach wydarzenia zaprezentowano również nowe programy Fundacji, których celem jest wspieranie pracy młodych architektów
Organizatorem spotkania z holenderską architekt z pracowni MVRDV była Fundacja im. Stefana Kuryłowicza. Podczas wydarzenia zaprezentowano również nowe programy Fundacji – Konkurs Teoria i Stypendium Praktyka.

Wykład Nathalie de Vries zatytułowany „Od wizji do projektu” odbył się 26 marca w warszawskim Wola Center. Licznie zgromadzona tego dnia publiczność miała okazję wysłuchać interesującego przeglądu współczesnej architektury na podstawie projektów aktualnie realizowanych przez pracownię MVRDV – jedną z najbardziej rozpoznawalnych pracowni architektonicznych na świecie, od lat kształtującą przestrzeń publiczną największych miast. To właśnie architektura miast była jednym z głównych tematów wystąpienia holenderskiej projektantki.

 

Wykład Nathalie de Vries był częścią corocznych, organizowanych przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza spotkań odbywających się w rocznicę śmierci tragicznie zmarłego w 2011 roku Stefana Kuryłowicza – jednego z najbardziej wpływowych polskich architektów. Wybór Wola Center na miejsce potkania nie był przypadkowy, bowiem projekt architektoniczny tego obiektu wyszedł z pracowni Kuryłowicz & Associate. W ramach wydarzenia zaprezentowano również nowe programy Fundacji, których celem jest wspieranie pracy młodych architektów:

 

Stypendium praktyka to trwający sześć miesięcy program skierowany do studentów i absolwentów architektury. Szansę na uzyskanie wsparcia finansowego i merytorycznego, mają młodzi projektanci dysponujący autorskimi pomysłami na przekształcenie przestrzeni publicznej miasta. Tematem realizacji projektów jest Warszawa. Powstały w ramach stypendium projekt zakończy się publiczną prezentacją. Fundusz wynosi grantu ponad 20 000 złotych.

 

Kolejnym punktem była prezentacja pracy laureatów II edycji Konkursu Teoria, Bartłomieja Cybuli i Macieja Żołnierczuka, pt. „Język kultury szklanej architektury” („Cultural Language of Glass Architecture”). Zaraz po niej nastąpiło ogłoszenie kolejnej, III edycji Konkursu. Od dwóch lat najambitniejsi autorzy tekstów poświęconych relacjom architektury i kultury rywalizują o sfinansowanie wydania dwujęzycznej publikacji książkowej będącej nagrodą w Konkursie. Elektroniczne wersje prac konkursowych dostępne są na stronie internetowej fundacji.

 

W tym roku również można nadsyłać swoje teksty. Poza dwujęzyczną publikacją, na laureata czeka nagroda w wysokości 3 500 złotych. Bezpłatnego zgłoszenia zarówno do Stypendium Praktyka i Konkursu Teoria można dokonać do 30 czerwca 2015 roku na stronie Fundacji.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra