Giant

Nowi właściciele Warsaw Financial Center

Zdjęcie przedstawia Warsaw Financial Center
Zdjęcie przedstawia Warsaw Financial Center
Warszawskie Centrum Finansowe będzie miało nowych właścicieli. Budynek zostanie przejęty przez konsorcjum Allianz oraz Curzon Capital Partners III.

Ca Immo i Pramerica Real Estate Inventors podpisały umowę przedwstępną sprzedaży biurowca Warsaw Financial Center. Budynek został sprzedany za ok. 210 mln EUR. Nowymi właścicielami obiektu są konsorcjum Allianz (obejmujące 87,5 proc. udziałów) oraz zarządzany przez Tristan Capital Partners fundusz - Curzon Capital Partners III. Obecnych właścicieli podczas transakcji sprzedaży wspomagały firmy doradcze Jones Lang LaSalle i Colliers International.

Jak mówi Tomasz Trzósło z Jones Lang LaSalle: Doradzaliśmy amerykańskim właścicielom WFC w sprzedaży nieruchomości do obecnych właścicieli w 2005 roku. Obecnie z przyjemnością zaangażowaliśmy się w proces kolejnej sprzedaży tego wieżowca, jednego z najbardziej klasowych budynków biurowych w Warszawie. Zainteresowanie inwestorów zakupem było spore, a konsorcjum Allianz Real Estate i Tristan Capital Partners zaoferowało najlepsze warunki zakupu, zarówno w kwestii ceny, jak i możliwości sprawnego zamknięcia transakcji. Podpisana wczoraj umowa przedwstępna potwierdza słuszność wyboru tego konsorcjum do zakupu WFC.

Warszawskie Centrum Finansowe to budynek o 32 kondygnacjach oraz o powierzchni najmu wynoszącej 50 tys. m kw. Biurowiec umiejscowiony jest przy skrzyżowaniu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej. Obiekt, który istnieje od 1998 r., w momencie powstania był jednym z pierwszych wysokościowych biurowców klasy A w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz