Proton Office

Poczta Polska w Intraco

1 sierpnia br. Poczta Polska S.A. podpisała umowę najmu z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A., właścicielem biurowca Intraco.

W październiku br. Poczta Polska przeniesie swoją siedzibę do biurowca Intraco, mieszczącego się przy ulicy Stawki 2. Podczas podpisywania umowy najmu spółce doradzały dwie firmy: w zakresie prawnym - Kancelaria SSW Spaczyński, Sczepaniak i Wspólnicy, zaś doradcą ws. nieruchomości wybrana została firma CBRE. Umowa dotyczyła ok. 7 000 m kw. powierzchni biurowej.

Największą trudnością projektu była konieczność zakończenia negocjacji umowy w Intraco w czasie miesiąca od zawarcia Umowy Przedwstępnej oraz w czasie trzech miesięcy od zawarcia Umowy Przedwstępnej w przypadku zawarcia Umowy na lokalizację docelową na Domaniewskiej 37C.

Następnym krokiem Poczty Polskiej będzie przeniesienie siedziby do biurowca na Domaniewskiej w Warszawie. W obiekcie o powierzchni ok. 28 000 m kw. Poczta Polska ma zamiar wynająć ok. 13 000 m kw. Powierzchnie w biurowcu mają być przygotowane metodą built to suit - przygotowane z myślą najemcy, odpowiadające profilowi jej działalności oraz w pełni umeblowane.

Jak mówi Jakub Ziółek Partner w SSW: Cieszę się, że SSW może brać udział w projekcie, który jest jednym z elementów nowego podejścia Poczty Polskiej do nieruchomości i powierzchni biurowych. To ważne, że spółki Skarbu Państwa jak Poczta Polska chcą optymalizować swoje nieruchomości, dostrzegają zmiany na rynku i chcą za nimi podążać.    


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz