Nowy Styl Group logoINTERBIURO logoCOTEX Office Centre logoOlivia Business Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArchicom logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoTorus logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoPodium Investment logoVantage Development S.A. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCity Space logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoAluprof S.A. logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoINTER-BUD logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Poczta Polska w Intraco

1 sierpnia br. Poczta Polska S.A. podpisała umowę najmu z Polskim Holdingiem Nieruchomości S.A., właścicielem biurowca Intraco.

W październiku br. Poczta Polska przeniesie swoją siedzibę do biurowca Intraco, mieszczącego się przy ulicy Stawki 2. Podczas podpisywania umowy najmu spółce doradzały dwie firmy: w zakresie prawnym - Kancelaria SSW Spaczyński, Sczepaniak i Wspólnicy, zaś doradcą ws. nieruchomości wybrana została firma CBRE. Umowa dotyczyła ok. 7 000 m kw. powierzchni biurowej.

Największą trudnością projektu była konieczność zakończenia negocjacji umowy w Intraco w czasie miesiąca od zawarcia Umowy Przedwstępnej oraz w czasie trzech miesięcy od zawarcia Umowy Przedwstępnej w przypadku zawarcia Umowy na lokalizację docelową na Domaniewskiej 37C.

Następnym krokiem Poczty Polskiej będzie przeniesienie siedziby do biurowca na Domaniewskiej w Warszawie. W obiekcie o powierzchni ok. 28 000 m kw. Poczta Polska ma zamiar wynająć ok. 13 000 m kw. Powierzchnie w biurowcu mają być przygotowane metodą built to suit - przygotowane z myślą najemcy, odpowiadające profilowi jej działalności oraz w pełni umeblowane.

Jak mówi Jakub Ziółek Partner w SSW: Cieszę się, że SSW może brać udział w projekcie, który jest jednym z elementów nowego podejścia Poczty Polskiej do nieruchomości i powierzchni biurowych. To ważne, że spółki Skarbu Państwa jak Poczta Polska chcą optymalizować swoje nieruchomości, dostrzegają zmiany na rynku i chcą za nimi podążać.    


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz
mantra