Proton Office

BBI inwestuje z archidiecezją

U zbiegu ul. Nowogrodzkiej i Emilii Plater w Warszawie powstanie budynek biurowo-usługowy.

Wkrótce na parceli u zbiegu ul. Nowogrodzkiej i Emilii Plater w Warszawie powstanie budynek biurowo-usługowy o łącznej powierzchni użytkowej ok. 50 tys. m kw. Projekt inwestycyjny zakłada przeprowadzenie budowy, komercjalizacji i sprzedaży 180-metrowego biurowca.

Przedwstępna umowa inwestycyjna na budowę obiektu w pobliżu Hotelu Mariott zawarta została 5 sierpnia między Realty 4 Management Projekt Developerski 7 – spółką zależną BBI Development, a przedstawicielami Archidiecezji Warszawskiej. Dwa miesiące później Rada Ekonomiczna i Kolegium Konsultorów archidiecezji podjęły uchwały, które umożliwiają realizację umowy z punktu widzenia kościelnych osób prawnych.

Spółka Realty 4 Management odpowiadać będzie za przygotowanie inwestycji, pełnienie nadzoru inwestorskiego, wykonanie prac projektowych oraz nadzór autorski nad wykonaniem prac. Jeszcze w tym roku zamierza wystąpić o decyzję środowiskową i warunki zabudowy. Realizacją prac zajmą się specjalnie utworzone spółki celowe zawiązane przez archidiecezję, która przeniesie na nie własność oraz prawo użytkowania wieczystego nieruchomości należącej dotąd do Parafii św. Barbary. W zamian za to spółki te wybudują na rzecz kościoła nowy budynek parafialny.


0.0
Napisz pierwszy komentarz