Proton Office

Nowy właściciel Moniuszki Tower

Fundusz BPT Optima sprzedał warszawski biurowiec grupie kapitałowej Catalyst Capital.

Zarządzany przez BPT Asset Management fundusz BPT Optima sprzedał warszawski biurowiec Moniuszki Tower. Nowym właścicielem została europejska grupa kapitałowa Catalyst Capital. Przy sprzedaży obiektu doradcą BPT była firma Jones Lang LaSalle, zaś nabywcę reprezentowała firma CBRE. Strony postanowiły nie ujawniać wartości transakcji.

Zlokalizowany w centrum Warszawy biurowiec Moniuszki Tower został zbudowany w 2002 r. Obiekt ma łączną powierzchnię ponad 11,6 tys. m kw. powierzchni uzytkowej (w tym ponad 9 200 mkw powierzchni biurowej) na 22 kondygnacjach i jest w całości wynajęty przez Telekomunikację Polską SA. W 2013 r., kiedy najemca przeprowadzi się do nowej siedziby, inwestycja zostanie zmodernizowana i ponownie skomercjalizowana. Obiekt ulokowany jest w Śródmieściu, przy ul. Moniuszki 1a.

Biurowiec wejdzie w skład portfela inwestycyjnego funduszu Catalyst European Property Fund. Inwestycja ta odzwierciedla zaufanie w siłę polskiej gospodarki i podkreśla dalsze plany inwestycyjne na rynku nieruchomości biurowych i handlowych w Polsce – powiedział Kean Hird, partner w Catalyst Capital.

Catalyst Capital zajmuje się nabywaniem, zarządzaniem i rozwijaniem nieruchomości detalicznych, biurowych i przemysłowych na terenie Europy oraz Indii. Firma zajmuje się również doradztwem w zakresie rynku nieruchomości. Firma powstała w 2001 roku, poprzez wykup europejskiej części firmy Greenwich Group International. Catalyst Capital posiada kapitał indyjski. Inwestycjami zarządza przez cały ich cykl życia.


5.0
Napisz pierwszy komentarz