Giant

Warsaw Financial Center sprzedany

Budynek Warsaw Financial Center jest jednym z najbardziej nowoczesnych biurowców w Warszawie
Budynek Warsaw Financial Center jest jednym z najbardziej nowoczesnych biurowców w Warszawie
Fundusze Allianz i Curzon zakupiły budynek Warsaw Financial Center za kwotę 210 mln euro.

Konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners II, fundusz o profilu core-plus sfinalizowało zakup budynku Warsaw Financial Center za kwotę 210 mln euro. Stronę kupującą reprezentowała firma CBRE. Funduszowi Curzon doradzała firma Tristan Capital Partners. Do Allianz Real Estate należeć będzie 87,5% udziałów. Dotychczasowym właścicielem była firma CA Immo i Pramerica Real Estate Investors, międzynarodowy zarządca inwestycyjny.

Warsaw Financial Center to 144 metrowy biurowiec, oferujący najemcom 50 000 mkw powierzchni. Na pierwszym piętrze znajdują się lokale handlowo-usługowe, pozostałe 25 pięter to biura. Do użytku oddany został w 1998 r. Projektem architektonicznym zajęli się A. Epstein and Sons oraz Kohn Pedersen Fox Associates we współpracy w biurami lokalnymi. Budynek znajduje się w centrum Warszawy, przy ul. Emilii Plater. W bliskim sąsiedztwie zlokalizowany jest Pałac Kultury i centrum handlowe Złote Tarasy. Najemcami Warsaw Financial Center są firmy takie jak CMS Cameron McKenna, Kompania Piwowarska, Regus Business Center, Weil, Gotshal & Manges, Wyborowa, Enterprise Investors. Biurowiec wynajęty jest w 98%.

Jest to niewątpliwie najbardziej znacząca transakcja 2012 roku – powiedział Przemysław Felicki, Dyrektor w dziale rynków kapitałowych w CBRE. Warszawa pozostaje nadal magnesem dla międzynarodowych inwestorów, a zakup WFC wzmocni atrakcyjność stolicy jako idealnej lokalizacji do lokowania kapitału w nieruchomości komercyjne. Ograniczona liczba produktów inwestycyjnych o najwyższej jakości sprawia, że wzrasta ich konkurencyjność.


1.0
Napisz pierwszy komentarz