Proton Office

BOŚ w Feniksie

Grupa BOŚ Bank wynajęła całą powierzchnię biurowca Feniks w Warszawie, czyli blisko 10 000 mkw. Właścicielem obiektu jest firma Europlan.

Grupa Banku Ochrony Środowiska S.A. stała się jedynym najemcą biurowca Feniks w Warszawie. Bank wynajął blisko 10 000 mkw. Umowa, przy której najemcy doradzała firma Cuchman&Wakefield, podpisana została na 12 lat.

Feninks to nowoczesny biurowiec oferujący blisko 10 000 mkw powierzchni klasy A na siedmiu kondygnacjach. Na parterze znajduje się około 1 000 mkw powierzchni handlowej. Użytkownicy obiektu korzystać mogą z 54 miejsc postojowych w parkingu podziemnym. Budynek mieści się przy ul. Żelaznej 32, w Centralnym Obszarze Biznesu. W bliskim sąsiedztwie znajduje się dworzec PKP Warszawa Centralna oraz Centrum Handlowe Złote Tarasy.

Deweloperem obiektu jest spółka Europlan. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Archico Projekt, pod nadzorem Konrada Tanasiewicza. Firma Modzelewski&Rodek jest Generalnym Wykonawcą.

Grupa BOŚ S.A. jest komercyjnym bankiem obsługującym klientów indywidualnych i korporacyjnych. Z polskim rynkiem związana jest od 1991 r., natomiast od 1997 r. notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Głównym akcjonariuszem jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Europlan to firma inwestycyjna, od 2004 r. zajmująca się m.in. realizacją projektów w sektorze nieruchomości na rynkach Europy Środkowowschodniej. Firmę założył bankier inwestycyjny z Londynu -  Artur Kozieja. W ramach grupy inwestorów Europlan znajdują się instytucje finansowe oraz osoby z Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych, dysponujące nadwyżkami gotówkowymi.


0.0
Tagi: Feniks
Napisz pierwszy komentarz