INTERBIURO logoPorto Office A Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoAluprof S.A. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoTorus logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoVantage Development S.A. logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoArchicom logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Kolejne transakcje w Krakowie

Na zdjęciu Centrum Biurowe Vinci w Krakowie
Biurowiec Nowe Herbewo w Krakowie
W biurowcu Nowe Herbewo powierzchnię zajmie Booking.com, Akamai Technologies powiększy swoje biura w Centrum Biurowym Vinci, a Mazars wprowadzi się do M65 Meduza w Krakowie

Cushman & Wakefield, międzynarodowa firma doradcza z sektora nieruchomości, pośredniczyła w trzech nowych transakcjach najmu w Krakowie. Kraków to atrakcyjne miasto dla biznesu ze względu na dobry dostęp do wykształconej kadry oraz dogodne połączenia komunikacyjne. W transakcjach doradzał nasz zespół z nowo otwartego biura C&W w Krakowie – mówi Krzysztof Misiak, Associate, Kierownik sekcji Miast Regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.

Booking.com jest holenderską firmą z branży turystycznej. Oferuje serwis internetowy pośredniczący między klientami i hotelami. Właścicielem witryny dostępnej w 41 językach jest Priceline.com. Firma zajmie 200 mkw w biurowcu Nowe Herbewo. Będzie to jej druga siedziba w Polsce – pierwsza zlokalizowana jest w Grzybowska Park w Warszawie.

Nowe Herbewo wchodzi w skład kompleksu biurowego Herbewo, znajdującego się w centrum Krakowa, w bliskim sąsiedztwie Starego Miasta. Obiekt oferuje 3 446 mkw na ośmiu kondygnacjach, w tym jednej podziemnej.

W Centrum Biurowym Vinci więcej powierzchni zajmie Akamai, firma zajmująca się przechowywaniem danych i dostarczaniem usług opartych na przetwarzaniu w chmurze obliczeniowej. Na polskim rynku pojawiła się w 2011 roku, a w Centrum Biurowym Vinci zajmowała do tej pory 900 mkw. Obecnie powiększy swoje biura o 500 mkw, gdzie zlokalizuje główne centrum technologiczne Akamai w Europie.

Centrum Biurowe Vinci posiada łączną powierzchnię 28 000 mkw i zostało oddane do użytku w 2010 r. Biurowiec oferuje 14 kondygnacji, w tym dwupoziomowy podziemny garaż. Obiekt otrzymał nagrodę pierwszego stopnia w kategorii budynków użyteczności publicznej w konkursie Budowa Roku 2010, przyznaną przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa oraz Ministra Infrastruktury.

Mazars to międzynarodowa i zintegrowana organizacja specjalizująca się w audycie, usługach księgowych, doradztwie podatkowym i usługach doradczych. W biurowcu M65 Meduza zajmie 262 mkw. W bliskim sąsiedztwie obiektu znajduje się Cracovia Business Center, Nowa Kamienica, Centrum Biurowe Lubicz oraz kluczowe instytucji publicznych. W transakcji z Mazars Polska właściciela budynku reprezentowała agencja FISHEYE.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra