Proton Office

EKO Nowy najemca w Goeppert-Mayer

Wizualizacja energooszczędnego biurowca Goeppert-Mayer w Katowicach
Wizualizacja biurowca Goeppert-Mayer w nocy
Kancelaria Porad Finansowo-Księgowych Dr Piotr Rojek wprowadzi się do pierwszego z biurowców kompleksu GPP Business Park.

Najemcy, Kancelarii Porad Finansowo-Księgowych Dr Piotr Rojek, doradzała firma Knight Frank. Kancelaria zajmie 540 mkw powierzchni biurowej w pierwszym z czterech planowanych budynków kompleksu GPP Business Park.

Kompleks zlokalizowany jest na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i zajmuje 1,3 hektara gruntu. Pierwszy z planowanych biurowców – Goeppert-Mayer - został oddany do użytku 30 sierpnia 2012 roku. Obiekt jest pionierem w zakresie energooszczędnych budynków, powstałym z zastosowaniem systemu trigeneracji. Biurowiec zdobył także certyfikat BREEAM Application In-Proces, który jest podstawą do późniejszego ubiegania się o certyfikat BREEAM na poziomie Excellent lub Outstanding.

Zastosowany w biurowcu system trigeneracji polega na jednoczesnej produkcji energii elektrycznej, cieplnej i chłodniczej. W celu ich wytworzenia stosowane są dwa główne urządzenie – moduł kogeneracyjny oraz agregat wody lodowej. W Goeppert-Mayer system ten jest głównym źródłem energii cieplnej i chłodniczej. Zaletami zastosowania trigeneracji jest m.in. ograniczenie strat związanych z transportem nośników energii, oszczędność energii elektrycznej oraz bardzo niska emisja zanieczyszczeń.

W biurowcu zamontowano również system BMS, wysokosprawny system odzysku ciepła, zaawansowany system fasad, belki grzewczo-chłodzące, centralne nawilżanie pomieszczeń, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, światłowodowe przyłącza do sieci teleinformatycznych oraz wiele innych energooszczędnych i proekologicznych rozwiązań.


0.0
Napisz pierwszy komentarz