Giant

EKO ING Services Polska wynajmuje w GPP Business Park

Pierwszy etap kompleksu GPP Business Park - biurowiec Goeppert-Mayer
Pierwszy etap kompleksu GPP Business Park - biurowiec Goeppert-Mayer
Spółka podpisała umowę przednajmu powierzchni biurowej w kompleksie GPP Business Park w Katowicach.

ING Services Polska świadczy usługi wsparcia IT dla podmiotów będących częścią grupy ING na całym świecie. Spółka zdecydowała się na najem ponad 5600 mkw. powierzchni w kompleksie biurowym GPP Business Park w Katowicach. Najemcę reprezentowała firma Jones Lang LaSalle.

Dynamiczny rozwój naszej organizacji, połączony ze znacznym zwiększeniem ilości pracowników (w ciągu ostatnich 5 lat liczba pracowników wzrosła z dwukrotnie, z 215 do 450 osób) spowodował konieczność zmiany lokalizacji firmy – mówi Magdalena Nowicka, Prezes Zarządu ING Services Polska. Zależało nam na tym, aby cała firma mieściła się w jednym budynku, uwzględniając obecną liczbę zatrudnionych, jak również dalsze plany rekrutacyjne. ING Services Polska, strategiczne centrum IT grupy ING, oferujące serwisy z zakresu nowoczesnych technologii, planuje dalszy intensywny rozwój. Chcieliśmy, żeby nowa lokalizacja była spójna z naszymi planami rozwoju i profilem nowoczesnej, innowacyjnej firmy. Ostateczny wybór padł na GPP Business Park na ulicy Konduktorskiej, który jest jednym z najnowocześniejszych budynków biurowych w Polsce – dodaje.

Kamil Krępa, Konsultant w Dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, Jones Lang LaSalle, skomentował: ING Services Polska poszukiwało dobrze skomunikowanej, nowoczesnej powierzchni biurowej, dającej możliwości konsolidacji działalności oraz ekspansji dynamicznie rozwijającej się firmie w jednej z nowoczesnych i prestiżowych lokalizacji. Wszystkie te cechy posiada GPP Business Park, który ponadto zaoferował najemcy tymczasowe powierzchnie biurowe do dyspozycji przed docelową przeprowadzką, która rozpocznie się w maju przyszłego roku.

Najemca wprowadzi się do budynku powstającego w ramach drugiego etapu GPP Business Park, który planowo ma zostać oddany do użytku w II kwartale 2014 roku. Cały kompleks docelowo oferować będzie około 30 000 mkw. powierzchni w czterech wolnostojących obiektach. GPP Business Park znajduje się przy ulicy Konstruktorskiej, na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W pierwszej fazie powstał biurowiec Goeppert-Mayer, dysponujący 7800 mkw. powierzchni. Uzyskał on, jako pierwszy w Polsce, certyfikat ekologiczny BREEAM z oceną Outstanding.

Budynek Goeppert-Mayer został wybudowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa i jest pierwszą z czterech inwestycji, które utworzą kompleks GPP Business Park – wyjaśnia Mirosław Czarnik, Prezes Zarządu, Górnośląski Park Przemysłowy. Etapowa rozbudowa kompleksu pozwala na elastyczne tworzenie oferty dopasowanej do planów ekspansji Najemców. Stanowi to dużą korzyść dla firm, które planują czy też są już w trakcie negocjacji dużych kontraktów, mających w przyszłości zwiększyć zatrudnienie pracowników, powiększając tym samym powierzchnię najmu. Goeppert-Mayer to budynek dopracowany w każdym szczególe pod względem funkcjonalnym i wizualnym, charakteryzujący się bardzo efektywnym zarządzaniem energią, tworzący przyjazne środowisko pracy. Decyzja ING Services Polska o ulokowaniu działalności w drugim budynku GPP Business Park, budynku Alder, jest nie tylko naszym dużym sukcesem, ale i potwierdzeniem, że nasza inwestycja spełnia oczekiwania najbardziej wymagających najemców z branży BPO/SSC/R&D/ITO – mówi.


0.0
Napisz pierwszy komentarz