Giant

Platinium Business Park V sprzedany za 34 mln euro

Kompleks biurowy Platinium Business Park w Warszawie
Kompleks biurowy Platinium Business Park w Warszawie
Grupa Allianz Real Estate zakupiła od GTC biurowiec z kompleksu Platinium Business Park, znajdujący się w Warszawie.

28 lutego 2013 roku zawarta została transakcja zakupu piątego biurowca z kompleksu Platinium Business Park w Warszawie. Obiekt został zakupiony przez Grupę Allianz Real Estate od firmy Globe Trade Centre S.A. za 34 mln euro. Dla sprzedającego oznacza to napływ około 16 mln euro wolnej gotówki.

Budynki I – IV należące do kompleksu Platinium Business Park sprzedane zostały w październiku 2012 roku. Całkowita, finalna cena pięciu biurowców wyniosła173 mln euro. Transakcja, przeprowadzona przy stopie kapitalizacji na poziomie 6,7 proc, przyniosła GTC łącznie 60 mln euro wolnej gotówki. Ostatni budynek sprzedany został po pomyślnym zakończeniu jego komercjalizacji.

Kompleks biurowy Platinium Business Park zlokalizowany jest przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej. Składa się z pięciu obiektów o łącznej powierzchni najmu 56 000 mkw. Ostatni, piaty budynek, jest certyfikowany w systemie LEED Core&Shell na poziomie Gold. Wszystkie biurowce wynajęte są w blisko 100 proc.

Globe Trade Centre, pomimo zakończonej sukcesem sprzedaży, może rozbudować kompleks o dodatkowy budynek, oferujący powierzchnię około 13 000 mkw.

GTC jest jednym z czołowych deweloperów w regionie Nowej Europy. Firma powstała w Warszawie, działa obecnie również na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W swoim portfelu ma około 647 000 mkw powierzchni komercyjnej, a jej łączne aktywa wynoszą ponad 2,2 mld euro.


0.0
Napisz pierwszy komentarz