Proton Office

BNY Mellon w Aquarius Business House

Wizualizacja wrocławskiego projektu biurowego Aquarius Business House
Wizualizacja wrocławskiego projektu biurowego Aquarius Business House
Bank of New York Mellon został nowym najemcą w Aquarius Business House we Wrocławiu.

Największy depozytowy bank na świecie, Bank of New York Mellon, wynajął 6 250 mkw we wrocławskim biurowcu Aquarius Business House, należącym do Echo Investment. Na tej powierzchni planuje utworzyć od 700 do 1 000 miejsc pracy. W obiekcie najemcami są już takie międzynarodowe firmy jak Tieto Poland, PwC i AXIT.

Bardzo się cieszę, że tak prestiżowa instytucja finansowa wybrała nasz projekt. Negocjacje trwały blisko osiem miesięcy. Wiele miejsca poświęciliśmy wymaganiom technicznym, bezpieczeństwu zasilania i ciągłości pracy. Ważnym aspektem były też rozwiązania proekologiczne. Naszych partnerów z BNY Mellon przekonały zastosowane rozwiązania energooszczędności, system zarządzania BMS, a także uzyskanie certyfikatu BREEAM Interim i rozpoczęty proces certyfikacji w standardzie LEED - mówi Rafał Mazurczak, dyrektor Zespołu Komercjalizacji i Marketingu w Dziale Biur i Hoteli Echo Investment.

Aquarius Business House zlokalizowany jest u zbiegu ulic Borowskiej i Swobodnej. Pierwszy z dwóch etapów projektu zakończył się w listopadzie 2012 roku, natomiast zakończenie drugiego planowane jest na październik 2013 roku. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna jest pracowania Arcad z Kielc.

Julita Spychalska, Dyrektor w Dziale Reprezentacji Najemców, Jones Lang LaSalle komentuje: The Bank of New York Mellon, w związku z planami rozwoju działalności centrum usług we Wrocławiu, poszukiwał nowej lokalizacji dla zespołu swoich specjalistów. Firma wybrała projekt Aquarius Business House właśnie ze względu na jego lokalizację w ścisłym centrum oraz szerokie możliwości adaptacji przestrzeni do zmieniających się potrzeb inwestora. Decyzja i kryteria wyboru, jakimi kierował się BNY Mellon dowodzą, że mamy do czynienia z niesłabnącym popytem najemców przede wszystkim na elastyczne, duże przestrzenie biurowe. Co więcej, biorąc pod uwagę mocną pozycję Wrocławia jako lokalizacji dla inwestycji zagranicznych, szczególnie z sektora SSC/BPO, projekty spełniające opisane kryteria, mają bardzo duże szanse na sukces komercyjny.


0.0
Napisz pierwszy komentarz