Proton Office

Saint-Gobain najemcą biurowca Iris

Biurowiec Iris w Warszawie
Biurowiec Iris w Warszawie
Nowym najemcą w warszawskim biurowcu Iris została Grupa Saint-Gobain.

W grudniu 2012 roku Delegatura Generalna Saint-Gobain w Polsce przeprowadziła się do biurowca Iris w Warszawie, należącego do Celtic Property Developments SA. Nowy najemca zajął 2 400 mkw. Podczas transakcji Grupę Saint-Gobain reprezentowała firma DTZ.

Biurowiec Iris w Warszawie do użytku został oddany w grudniu 2012 roku. Zlokalizowany jest na Mokotowie, przy ul. Cybernetyki 9. Oferuje łącznie około 14 300 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej na pięciu kondygnacjach. Za projekt architektoniczny odpowiada firma JPM Design and Build.

Funkcjonalny układ pięter, przeszkolone, doświetlone wnętrza pozwalają dostosować oferowaną powierzchnię do indywidualnych potrzeb najemców, a także wpływają na komfort przebywania w częściach wspólnych budynku – mówi Piotr Turchoński, Szef Działu Realizacji Inwestycji Budowlanych Grupy Celtic.

Obiekt należy do kompleksu Cybernetyki Office Park, w skład którego wchodzą również biurowce Helios i Luminar, sprzedane niemieckiemu funduszowi funduszowi inwestycyjnemu DEKA Immobilien.

Saint-Gobain działa w branży budowlanej, tworząc, produkując i dystrybuując materiały budowlane. Firma promuje energooszczędne, ekologiczne i innowacyjne rozwiązania. Grupa pochodzi z Francji, a od 1993 roku Polska jest dla niej główną bazą rozwojową w Europie Środkowo-Wschodniej.

Celtic Property Development S.A. to spółka holdingowa kontrolująca grupę zależnych spółek. Ich działalność związana jest z projektami deweloperskimi w segmencie biurowym i mieszkaniowym. W najbliższym okresie spółka planuje oddać do użytku około 60 000 mkw powierzchni biurowo-handlowej i magazynowej.


0.0
Tagi: Iris
Napisz pierwszy komentarz