Kinnarps 01.06-30.06

Dwóch nowych najemców w BCB Business Park

Na zdjęciu: BCB Business Park w Gdańsku
Na zdjęciu: BCB Business Park w Gdańsku
Do gdańskiego kompleksu BCB Business Park wprowadzą się dwie kolejne firmy: Tractebel Engineering S.A. oraz BIOEN.

Centrum biznesowe BCB Business Park w przeciągu ostatnich miesięcy zachęciło już pięć firm, a teraz dołączą do nich kolejne. Kompleks znajduje się w pobliżu Gdańskiego Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy, w ramach powstającej dzielnicy Airport City.

Pierwszym z nowych najemców jest Tractebel Engineering S.A., należący do Grupy GDF SUEZ. To międzynarodowa firma inżynieryjno-konsultingowa, posiadająca ponad sto lat doświadczenia w realizacji projektów dla branży energetycznej i infrastruktury. Firma jest częścią sektora Energy Services, jednej z głównych linii biznesowych grupy GDF SUEZ. W 2012 roku Tractebel Engineering S.A obchodziła w Polsce 20-lecie działalności.

Drugą nową firmą wynajmująca powierzchnie w BCB Business Park jest firma BIOEN. Zajmuje się zastosowaniem podstawowych rodzajów opału z biomasy: brykietów i peletów z trocin, brykietów ze słomy oraz wykorzystywaniu pomp ciepła do ogrzewania budynków. Obecnie firma tworzy zakład produkcyjny w gminie Główczyce, w powiecie słupskim, w województwie pomorskim. BIOEN produkuje rocznie ponad 60 000 ton agropeletu, przez co jest liderem w tym segmencie rynku.

Nowi najemcy dołączyli do grona takich firm jak TTS Marine, Grundfos, Ventus Engineenering, Solution, Banqsoft, Solwit, P4B, Aluprof, Learnetic oraz Comex. W BCB Business Park znajduje się również Pizza Bar & Restaurant BuonGiorno.

Kompleks realizowany jest przez Bałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. Pierwszy z budynków, oferujący 12 000 mkw. powierzchni, oddany został w 2012 roku. Docelowo powstać ma pięć biurowców o łącznej powierzchni 45 000 mkw.


0.0
Napisz pierwszy komentarz