Top Woman in Real Estate

Pierwsi najemcy w Sky Tower

Wrocławski wieżowiec Sky Tower
Wrocławski wieżowiec Sky Tower
W kwietniu pierwsze firmy wprowadziły się do biur w Sky Tower, wrocławskim wieżowcu.

Najemcy wrocławskiego wieżowca pochodzą ze zróżnicowanych sektorów. Swoje biura mają w nim zarówno wrocławskie firmy o europejskim zasięgu, takie jak Work Service, jak również międzynarodowe korporacje, między innymi Samsung i Kyocera. W obiekcie ulokowały się także kancelarie prawne i firmy z sektora IT, np. Sii i itKontrakt. Swoje powierzchni w Sky Tower mają też spółki finansowe: Getin Holding, Getin Noble Bank, Idea Bank i TU Europa. Zróżnicowane wielkości dostępnej powierzchni zachęciły również lokalnie działających przedsiębiorców.

Sky Tower jest najwyższym budynkiem biurowym w Polsce, oferującym 28 500 mkw. Najemcy mogą korzystać z 15 szybkobieżnych wind. Ostatnie, najwyższe piętro w obiekcie znajduje się na 26 piętrze, na wysokości 105 metrów nad ziemią. Ulokowane tu powierzchnie najszybciej znalazły swoich najemców, spółki z branży finansowej i informatycznej.

W chwili obecnej 80 proc. powierzchni jest już wynajęta, a blisko połowa – zasiedlona. Najemców mogą zachęcać zróżnicowane powierzchnie. Najmniejsze moduły biurowe mają 30 m2, zatem mogą zaspokoić potrzeby lokalowe np. firm, które dopiero startują w biznesie. Także cenowo, ponieważ koszty najmu są ustalane indywidualnie z najemcą, w zależności od zapotrzebowania na powierzchnię. Oscylują przy tym wokół średniej ceny rynkowej we Wrocławiu – komentuje Małgorzata Danek, Prezes LC Corp Sky Tower.

Za atrakcyjnością Sky Tower przemawiają również ceny oraz adres. Nasi najemcy z dumą podkreślają fakt, że gdy zapraszają swoich kontrahentów na spotkanie do nowych biur, podając nazwę „Sky Tower”, nie muszą precyzować dokładnego adresu. Sky Tower nadaje biznesowi nie tylko wizerunek, ale już na starcie zapewnia wygodę informacyjną poprzez swoją wyjątkową rozpoznawalność – zauważa Małgorzata Danek.

Biurowiec powstał na działce o powierzchni 2,7 ha, w kwadracie ulic Powstańców Śląskich, Gwiaździstej, Wielkiej oraz Szczęśliwej. Podczas budowy obiektu wykorzystano około 25 000 ton stali oraz 4 hektary szkła. Całkowita powierzchnia obiektu wynosi 171 000 mkw, z czego 20 000 mkw to powierzchnie mieszkalne.


2.0
Tagi: Sky Tower
Napisz pierwszy komentarz