Proton Office

Biurowiec Sky Tower zmienia właściciela

|
Sky Tower zmienia właściciela, źródło: materiały prasowe partnera.
Sky Tower zmienia właściciela, źródło: materiały prasowe partnera.
Grupa Develia podpisała przedwstępną umowę sprzedaży wrocławskiego biurowca z Funduszem Inwestycyjnym zarządzanym przez Adventum Group. Kwota transakcji wynosi 84,4 mln euro.

Sfinalizowanie transakcji jest zaplanowane na koniec 2021 r. Sprzedaż dotyczy wyłącznie udziałów należących do spółki Develia S.A., które obejmują 79,55 proc. udziału we własności nieruchomości. Pozostałe udziały pozostają u właścicieli wydzielonych lokali.

Cena sprzedaży zadeklarowana w umowie przez stronę nabywającą Olimp Investment, spółkę kontrolowaną przez Adventum Group zostanie ona pomniejszona o nierozliczone na dzień zawarcia finalnej transakcji zachęty dla najemców z tytułu umów najmu.

Sprzedaż Sky Tower jest ważnym elementem strategii ogłoszonej na początku 2021 r. Konsekwentnie redukujemy nasze zaangażowanie w segmencie komercyjnym, stawiając na rozwój w działalności mieszkaniowej i PRS – poinformował Andrzej Oślizło, prezes Develii. – Budynek, który przez lata stał się jedną z wizytówek Wrocławia, trafi do Adventum Group, funduszu z dużym doświadczeniem na rynku nieruchomości – dodał.

Sky Tower to najwyższy budynek we Wrocławiu i jeden z najwyższych w Polsce (wysokość całkowita wynosi 212 m). Jest to kompleks składający się z trzech budynków, w których znajdują się powierzchnie biurowe, galeria handlowa, lokale mieszkalne a na 49. pietrze budynku znajduje się jedna z atrakcji turystycznych miasta – punkt widokowy. Cześć biurowa zajmuje łącznie 28,5 tys. mkw.

Budynek zlokalizowany jest w jednej z atrakcyjniejszych części stolicy Dolnego Śląska, w dzielnicy Krzyki.


0.0
Napisz pierwszy komentarz