Proton Office

Google przedłuża najem w WFC

Biurowiec Warsaw Financial Center w Warszawie
Biurowiec Warsaw Financial Center w Warszawie
Google podpisała umowę przedłużenia najmu w biurowcu Warsaw Financial Center w Warszawie.

Firma Google zdecydowała się pozostać w warszawskim biurowcu Warsaw Financial Center przez kolejne 10 lat. Podpisana umowa dotyczy najmu 3 670 mkw. z możliwością jej rozszerzenia. Właścicielem obiektu jest konsorcjum Allianz Real Estate i Curzon Capital Partners III, funduszu inwestycyjnego zarządzanego przez Tristan Capital Partners, które zakupiło go pod koniec 2012 roku. Podczas transakcji pośredniczyła firma CBRE.

Fakt, że Google, słynący z niekonwencjonalnego podejścia do aranżacji biur, wybrał właśnie WFC na swoją siedzibę najlepiej dowodzi, iż jest to budynek idealny również dla pracowników reprezentujących pokolenie Y. Świetna lokalizacja w ścisłym centrum miasta, wydajna powierzchnia biurowa oraz duża swoboda w doborze materiałów wykończeniowych i aranżacji przestrzeni – to wszystko pozwala stworzyć niepowtarzalne biuro. Obecnie, stanowi to często dodatkowy element przyciągający najbardziej utalentowanych pracowników młodego pokolenia - mówi Karol Bartos, Dyrektor Portfolio & Asset Management w Tristan Capital Partners.

Warsaw Financial Center zlokalizowany jest u zbiegu ulic Emilii Plater i Świętokrzyskiej i oferuje łącznie 50 000 mkw. powierzchni klasy A+. Użytkownicy mogą korzystać z 350 miejsc parkingowych. W obiekcie zastosowano zaawansowane rozwiązania czyniące budynek samowystarczalnym w aspekcie dostępu do energii elektrycznej, cieplnej i wody.

Firma Google jest międzynarodowym liderem w branży internetowej. Działa od 1998 roku, kiedy to została założona w Stanach Zjednoczonych. Dzisiaj zatrudnia ponad 53 000 pracowników w 70 biurach w ponad 40 krajach na świecie. W Polsce firma swoje siedziby ma w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz