Giant

Ostatni budynek Arkońska Business Park sprzedany

Arkońska Business Park w Gdańsku
Arkońska Business Park została sprzedana przez firmę Torus
Firma Torus sprzedała ostatni z budynków kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku.

7 maja podpisana została umowa sprzedaży ostatecznego z budynków (A5) wchodzących w skład gdańskiego kompleksu biurowego Arkońska Business Park. Nowym właścicielem został fundusz zarządzany przez PZU Asset Management, który wszedł w posiadanie również dwóch poprzednich obiektów należących do kompleksu. Sprzedawcą jest gdańska firma deweloperska Torus.

W maju ubiegłego roku fundusz zakupił budynki A3 i A4, co jednocześnie było jedną z nielicznych biurowych transakcji dokonanych na rynkach regionalnych w 2012 roku. W tym roku, sprzedaż budynku A5 jest drugą dokonaną na rynkach poza warszawą (pierwszą jest sprzedaż kompleksy Green Towers we Wrocławiu przez Skanska).

Z deweloperów działających w miastach regionalnych Torus jest zdecydowanie najaktywniejszym i jednym z najsprawniej zamykających transakcje sprzedażowe na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy – zauważa Tomasz Puch, Dyrektor z Działu Rynków Kapitałowych firmy doradczej Jones Lang LaSalle.

Arkońska Business Park jest zespołem pięciu obiektów biurowych o łącznej powierzchni 26 650 mkw. Pierwszy etap polegał na budowie dwóch biurowców, które w październiku 2008 roku zostały zakupione przez niemiecki fundusz nieruchomościowy SEB Asset Management. Drugi etap obejmował stworzenie trzech kolejnych budynków, oddanych do użytku na przełomie 2009 i 2010 roku.

Kompleks nie jest jedyną inwestycją biurową dewelopera w Gdańsku. Aktualnie Torus pracuje nad wielofunkcyjnym kompleksem Alchemia, którego pierwszy etap ma zostać ukończony w ostatnim kwartale 2013 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz