INTERBIURO logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoTorus logoOlivia Business Centre logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoSpectra Development logoTétris Poland logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoAluprof S.A. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Ostatni budynek Arkońska Business Park sprzedany

Arkońska Business Park w Gdańsku
Arkońska Business Park została sprzedana przez firmę Torus
Firma Torus sprzedała ostatni z budynków kompleksu biurowego Arkońska Business Park w Gdańsku.

7 maja podpisana została umowa sprzedaży ostatecznego z budynków (A5) wchodzących w skład gdańskiego kompleksu biurowego Arkońska Business Park. Nowym właścicielem został fundusz zarządzany przez PZU Asset Management, który wszedł w posiadanie również dwóch poprzednich obiektów należących do kompleksu. Sprzedawcą jest gdańska firma deweloperska Torus.

W maju ubiegłego roku fundusz zakupił budynki A3 i A4, co jednocześnie było jedną z nielicznych biurowych transakcji dokonanych na rynkach regionalnych w 2012 roku. W tym roku, sprzedaż budynku A5 jest drugą dokonaną na rynkach poza warszawą (pierwszą jest sprzedaż kompleksy Green Towers we Wrocławiu przez Skanska).

Z deweloperów działających w miastach regionalnych Torus jest zdecydowanie najaktywniejszym i jednym z najsprawniej zamykających transakcje sprzedażowe na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy – zauważa Tomasz Puch, Dyrektor z Działu Rynków Kapitałowych firmy doradczej Jones Lang LaSalle.

Arkońska Business Park jest zespołem pięciu obiektów biurowych o łącznej powierzchni 26 650 mkw. Pierwszy etap polegał na budowie dwóch biurowców, które w październiku 2008 roku zostały zakupione przez niemiecki fundusz nieruchomościowy SEB Asset Management. Drugi etap obejmował stworzenie trzech kolejnych budynków, oddanych do użytku na przełomie 2009 i 2010 roku.

Kompleks nie jest jedyną inwestycją biurową dewelopera w Gdańsku. Aktualnie Torus pracuje nad wielofunkcyjnym kompleksem Alchemia, którego pierwszy etap ma zostać ukończony w ostatnim kwartale 2013 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra