Proton Office

Najemcy przedłużają umowy w Globis

Biurowiec Globis w Poznaniu
Biurowiec Globis w Poznaniu
GTC przedłużyła umowy najmu z trzema firmami mającymi siedziby w biurowcu Globis w Poznaniu.

Trzy firmy: Arvato Polska, GPD oraz UWI Inwestycje, postanowiły przedłużyć umowy najmu w poznańskim biurowcu Globis. Łącznie właściciel budynku, Globe Trade Centre S.A., podpisała umowy na 3 000 mkw. powierzchni biurowej. Najemcy zdecydowali się przedłużyć umowy o kolejne trzy lata.

Arvato Polska należy do międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann. W biurowcu Globis zajmuje 1 900 mkw. powierzchni i mieści tam centrum telefonicznej obsługi klientów.

Na 867 mkw. powierzchni ulokowana jest agencja reklamowa GPD Advertising. Firma specjalizuje się w zintegrowanej komunikacji marketingowej.

Ostatnią z firm, które postanowiły pozostać w biurowcu Globis, jest deweloper z sektora nieruchomości komercyjnych – UWI Inwestycje.

W transakcjach pośredniczył Colliers International. Obiekt, zlokalizowany w centrum Poznania, w sąsiedztwie hotelu „Mercure”, dworca Poznań Główny oraz terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich, zajęty jest już w 95 proc. Oferuje łącznie 13 947 mkw. powierzchni biurowych. Najemcami budynku są firmy takie jak Comarch, BZ WBK, KPMG, Luxmed, PKO S.A. oraz PTK Centertel.

Globe Trade Centre działa od 1994 roku. Aktualnie firma jest obecna na rynkach w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Bułgarii, Rosji, na Słowacji i Ukrainie. GTC wybudował nieruchomości komercyjne o powierzchni około 950 000 mkw. netto. W swoim portfelu ma obecnie około 612 000 mkw. powierzchni komercyjnej. Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.


2.0
Napisz pierwszy komentarz