Giant

IDG Poland najemcą Business Garden

Kompleks Business Garden Warszawa
Kompleks Business Garden Warszawa
Wydawnictwo IDG Poland wprowadzi się do warszawskiego kompleksu Business Garden.

800 mkw. powierzchni biurowej w kompleksie Business Garden, zlokalizowanym przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, zajmie wydawnictwo IDG Poland S.A. Najemcę podczas transakcji reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

IDG Poland należy do największej na świecie firmy działającej w sektorze mediów technologicznych. W ramach międzynarodowej sieci mediów IDG znajduje się ponad 200 tytułów prasowych, ponad 450 witryn WWW i ponad 700 imprez targowych i konferencji. Firma działa, między innymi w Polsce, poprzez takie marki jak CIO, Computerworld, PC World, Networld, CFO, InfoWorld, Network World oraz TechWorld. Docierają one do 270 mln nabywców w 97 krajach, między innymi Australii, Korei, Chin, Stanów Zjednoczonych i państw europejskich.

Wydawnictwo wybrało powierzchnie umiejscowione w budynku znajdującym się przy ulicy 1 Sieprnia i Iłżeckiej na terenie kompleksu biurowego Business Garden. Inwestorem i deweloperem parku jest SwedeCenter. Kompleks ma docelowo składać się z siedmiu obiektów o łącznej powierzchni około 90 000 mkw. Pod koniec 2012 roku do użytku oddano pierwszy etap inwestycji, w ramach którego powstały dwa budynki, łącznie oferujące ponad 32 000 mkw. Projekt architektoniczny stworzony została przez Mariusza Rutz z pracowni JSK Architekci. Kompleks zbudowany ma być na działce o powierzchni 6 hektarów, z których aż 60 proc. stanowi powierzchnia biologicznie czynna. Obiekt został zaprojektowany i jest realizowany zgodnie z wymagania certyfikatu LEED.

Nowy najemca powierzchnie zajmie w sierpniu 2013 roku.


0.0
Napisz pierwszy komentarz