Proton Office

Nordea Bank pierwszym i głównym najemcą Gdynia Waterfront

Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
SwedeCenter podpisało umowę z pierwszym najemcą powierzchni biurowej w kompleksie Gdynia Waterfront.

Nowa siedziba Nordea Bank będzie miała 11 500 mkw. powierzchni.

Nasza decyzja jest konsekwencją umowy z 2009 roku i projektu połączenia jednostek banku rozproszonych obecnie w trzech różnych lokalizacjach na terenie Trójmiasta.  Reprezentacyjny, nowoczesny budynek położony przy nabrzeżu z pewnością zapewni dobre warunki pracy w przyszłości – mówi Sławomir Żygowski, Prezes Zarządu Nordea Bank Polska.

Biurowiec jest 11-kondygnacyjnym obiektem wchodzącym wraz z sąsiadującym z nim hotelem Marriott Courtyard w skład pierwszego etapu kompleksu Gdynia Waterfront. Docelowo całkowita powierzchnia inwestycji wynieść ma około 90 000 mkw i oprócz hoteli i  biur znajda się tu powierzchnie komercyjne, mieszkania i zaplecze kulturalne i wypoczynkowe. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony w 2015 roku.

Witamy pierwszego najemcę w kompleksie Gdynia Waterfront. Jesteśmy pewni, że dla wszystkich pracowników Banku będzie to komfortowe i inspirujące miejsce pracy, zwłaszcza, że obiekt został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a zastosowane przyjazne środowisku rozwiązania odpowiadają wysokim standardom certyfikacji LEED – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCentre.

Nordea Bank została przejęta przez PKO Bank Polski 12 czerwca 2013 roku, który na bazie banku Nordea w Trójmieście chce stworzyć bank hipoteczny. Rozwijana będzie również sprzedaż produktów ubezpieczeniowych. Prezes PKO podkreśla, iż obecni pracowni nie muszą obawiać się redukcji zatrudnienia.

Chcemy zintegrować bank Nordea z PKO Bankiem Polskim. Na bazie licencji banku Nordea planujemy zbudować bank hipoteczny z siedzibą w Trójmieście. Chcemy wykorzystać Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Nordea do silnej współpracy z bankiem i znaleźć partnera strategicznego w zakresie ubezpieczeń, żeby współpracować lepiej i efektywniej w zakresie bancassurance w PKO Banku Polskim. Chcemy doprowadzić do integracji firmy Nordea Finance z naszą silną spółką leasingową PKO Leasing – informuje Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP.

Pewne jest, iż nie uda się zachować marki Nordea, natomiast PKO BP chce skorzystać z jego struktury, a także doświadczenia w ubezpieczeniach i leasingu. W zakresie bankowości detalicznej oddziały obu banków zostaną zintegrowane.

W bankowości detalicznej widzimy pełną integrację oddziałów banku Nordea z naszym bankiem. Nie przewidujemy żadnych specjalnych ruchów kadrowych. Pojawią się oferty pracy związane z tworzeniem na bazie banku Nordea w Trójmieście banku hipotecznego – mówi Zbigniew Jagiełło.

Obecnie PKO BP posiada 14 proc. udziałów w polskim rynku, a przejęcie skandynawskiego banku ma ten wskaźnik zwiększyć.

Skala naszej działalności w Polsce jest poniżej naszych aspiracji. Chcemy ją zwiększać przez przejęcia czy przez wzrost organiczny i to czynimy bardzo dobrze. Uważam, że bank, który ma mniej więcej 20 proc. udziału w rynku jest wystarczająco duży, aby nie musiał już myśleć w perspektywie zdobywania rynku, tylko optymalizacji jakościowej i ilościowej zasobów, które posiada – komentuje prezes PKO BP.

Według nieoficjalnych informacji transakcja przejęcia warta jest ponad 2,8 mld zł. Zmiany mają rozpocząć się od razu po otrzymaniu zgody UOKiK.


0.0
Napisz pierwszy komentarz