CubiForms

Nordea Bank pierwszym i głównym najemcą Gdynia Waterfront

Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
Wizualizacja kompleksu Gdynia Waterfront
SwedeCenter podpisało umowę z pierwszym najemcą powierzchni biurowej w kompleksie Gdynia Waterfront.

Nowa siedziba Nordea Bank będzie miała 11 500 mkw. powierzchni.

Nasza decyzja jest konsekwencją umowy z 2009 roku i projektu połączenia jednostek banku rozproszonych obecnie w trzech różnych lokalizacjach na terenie Trójmiasta.  Reprezentacyjny, nowoczesny budynek położony przy nabrzeżu z pewnością zapewni dobre warunki pracy w przyszłości – mówi Sławomir Żygowski, Prezes Zarządu Nordea Bank Polska.

Biurowiec jest 11-kondygnacyjnym obiektem wchodzącym wraz z sąsiadującym z nim hotelem Marriott Courtyard w skład pierwszego etapu kompleksu Gdynia Waterfront. Docelowo całkowita powierzchnia inwestycji wynieść ma około 90 000 mkw i oprócz hoteli i  biur znajda się tu powierzchnie komercyjne, mieszkania i zaplecze kulturalne i wypoczynkowe. Pierwszy etap inwestycji ma zostać zakończony w 2015 roku.

Witamy pierwszego najemcę w kompleksie Gdynia Waterfront. Jesteśmy pewni, że dla wszystkich pracowników Banku będzie to komfortowe i inspirujące miejsce pracy, zwłaszcza, że obiekt został zaprojektowany zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, a zastosowane przyjazne środowisku rozwiązania odpowiadają wysokim standardom certyfikacji LEED – mówi Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający SwedeCentre.

Nordea Bank została przejęta przez PKO Bank Polski 12 czerwca 2013 roku, który na bazie banku Nordea w Trójmieście chce stworzyć bank hipoteczny. Rozwijana będzie również sprzedaż produktów ubezpieczeniowych. Prezes PKO podkreśla, iż obecni pracowni nie muszą obawiać się redukcji zatrudnienia.

Chcemy zintegrować bank Nordea z PKO Bankiem Polskim. Na bazie licencji banku Nordea planujemy zbudować bank hipoteczny z siedzibą w Trójmieście. Chcemy wykorzystać Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Nordea do silnej współpracy z bankiem i znaleźć partnera strategicznego w zakresie ubezpieczeń, żeby współpracować lepiej i efektywniej w zakresie bancassurance w PKO Banku Polskim. Chcemy doprowadzić do integracji firmy Nordea Finance z naszą silną spółką leasingową PKO Leasing – informuje Zbigniew Jagiełło, prezes zarządu PKO BP.

Pewne jest, iż nie uda się zachować marki Nordea, natomiast PKO BP chce skorzystać z jego struktury, a także doświadczenia w ubezpieczeniach i leasingu. W zakresie bankowości detalicznej oddziały obu banków zostaną zintegrowane.

W bankowości detalicznej widzimy pełną integrację oddziałów banku Nordea z naszym bankiem. Nie przewidujemy żadnych specjalnych ruchów kadrowych. Pojawią się oferty pracy związane z tworzeniem na bazie banku Nordea w Trójmieście banku hipotecznego – mówi Zbigniew Jagiełło.

Obecnie PKO BP posiada 14 proc. udziałów w polskim rynku, a przejęcie skandynawskiego banku ma ten wskaźnik zwiększyć.

Skala naszej działalności w Polsce jest poniżej naszych aspiracji. Chcemy ją zwiększać przez przejęcia czy przez wzrost organiczny i to czynimy bardzo dobrze. Uważam, że bank, który ma mniej więcej 20 proc. udziału w rynku jest wystarczająco duży, aby nie musiał już myśleć w perspektywie zdobywania rynku, tylko optymalizacji jakościowej i ilościowej zasobów, które posiada – komentuje prezes PKO BP.

Według nieoficjalnych informacji transakcja przejęcia warta jest ponad 2,8 mld zł. Zmiany mają rozpocząć się od razu po otrzymaniu zgody UOKiK.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
CubiForms
mantra