Proton Office

EKO Nowe umowy w Rondo 1

Wejście do warszawskiego biurowca Rondo 1
Wejście do warszawskiego biurowca Rondo 1
Firma Conoco Philips powiększyła zajmowane powierzchnie w Rondo 1, natomiast spółka Opera TFI przedłużyła umowę najmu.

Dodatkowe 250 mkw. powierzchni biurowej w Rondo 1 zajmie firma Conoco Philips, działająca w sektorze energetycznym. Jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych i obejmuje niemal 30 krajów Ameryki Północnej, Europy, Azji i Australii. Zatrudnia łącznie ponad 17 000 pracowników. Firma ma siedzibę w Rondo 1 od 2012 roku. Łącznie zajmowana przez Conoco Philips powierzchnia obejmie teraz około 750 mkw.

Na przedłużenie umowy o kolejne 5 lat zdecydowała się natomiast spółka Opera TFI, założona w grudniu 2004 roku jako część Grupy OPERA. Zajmuje się zarządzaniem funduszami o alternatywnej polityce inwestycyjnej. Biuro firmy w Rondo 1 liczy około 500 mkw.

W skład kompleksu biurowego Rondo 1, powstałego w 2006 roku, wchodzi 40-metrowa wieża oraz niższy, 10-kondygnacyjny budynek, w którym mieści się parking, lokale usługowe oraz biuro zarządcy obiektu. Łącznie obiekt oferuje 66 000 mkw. powierzchni najmu oraz blisko 500 miejsc parkingowych. Jest to pierwszy w Europie wieżowiec uhonorowany certyfikatem ekologicznym LEED na poziomie Gold w kategorii „Budynki istniejące”. Rondo 1 jest również zdobywcą nagrody Real Green CEE Real Estate Quality Awards w kategorii „Budynek Roku 2011”, jak również został ostatnio wybrany „Budynkiem Dekady” w tegorocznej, jubileuszowej edycji konkursu CEEQA.

Projekt architektoniczny Rondo 1 powstał we współpracy polskich pracowni AZO i Epstein oraz renomowanej amerykańskiej firmy architektonicznej Skidmore, Owings & Merill, znanej z takich projektów jak Sears Towers w Chicago czy Burdż Chalifa w Dubaju.


0.0
Tagi: Rondo 1
Napisz pierwszy komentarz