Proton Office

Pol-Aqua opuszcza Wilanów Office Park

Biurowiec B1, należący do tej pory do Pol-Aqua
Biurowiec B1, należący do tej pory do Pol-Aqua
Główny najemca budynku B1 z kompleksu Wilanów Office Park w Warszawie, spółka Pol-Aqua, zrezygnował z najmu.

Firma budowlana Pol-Aqua zdecydowała się wyprowadzić z kompleksu Wilanów Office Park, inwestycji należącej do firmy Polnord. Nie została jednak zerwana umowa najmu – Pol-Aqua nadal płaci za wynajem powierzchni i wraz z właścicielem szuka kolejnego najemcy.

Pol-Aqua zajmowała budynek B1 od połowy 2011 roku. Spółka swoją siedzibę miała na 7276 mkw powierzchni netto. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 14 301 mkw.

Budynek B1 był pierwszą fazą inwestycji Wilanów Office Park, realizowanej przez Polnord. Docelowo w skład kompleksu wejdzie 18 budynków o łącznej powierzchni 140 000 mkw. Obecnie kompleks składa się z trzech obiektów: A, B1 i B3. Budynek A zajęty jest przez firmę Asseco Poland, natomiast w biurowcu B3 siedziby mają takie firmy jak Millward Brown, Triumph International Polska, CLS Bhering, HDS, Levi’s, Young & Rubicam oraz Hill+Knowlton Strategies.

Biurowiec B1, który do tej pory mieścił siedzibę Pol-Aqua, został wyróżniony prestiżowymi nagrodami architektonicznymi, takimi jak tytuł Najlepszego polskiego budynku biurowego 2011 roku w konkursie Polska Architektura 2011 organizowanym przez portal Sztuka Architektury. Obiekt został również doceniony przez jury konkursu The European Property Awards 2012. W kategorii Office Architecture pierwsze miejsce i tytuł Best Poland za najlepszy projekt biurowy w naszym kraju trafiły do biura projektowego HRA Architekci, odpowiedzialnego za koncepcję budynku.


3.0
Napisz pierwszy komentarz