Proton Office

Hines kupił nieruchomość w Warszawie

Deweloper będzie mógł wybudować na zakupionym terenie kompleks biurowy.

Bank BPH sprzedał część gruntu u zbiegu ulic prostej, Towarowej i Przyokopowej w Warszawie. Kupcem był fundusz z grupy Hines. Podczas transakcji sprzedającemu doradzał dział doradztwa deweloperskiego CBRE.

Sprzedana nieruchomość o powierzchni 13 311 mkw. zlokalizowana jest w okolicy powstającej stacji metra Rondo Daszyńskiego.

Ta część miasta podlega obecnie dynamicznym przemianom, głównie za sprawą dużej aktywności firm deweloperskich. Nasza firma przewiduje, że właśnie w tym kierunku będzie rozszerzał się centralny obszar biznesu – skomentował Paweł Nowak, konsultant w dziale doradztwa deweloperskiego CBRE.

Miasto dla omawianego terenu wydało prawomocną decyzję o warunkach zabudowy. Według niej, na działce można zrealizować wielofazowy kompleks biurowy o łącznej powierzchni około 42 000 mkw. GLA. Najwyższy budynek inwestycji mógłby mieć wysokość 55 metrów. Koncepcja inwestora zakłada, iż powstały obiekt miałby zrównoważyć i uzupełnić istniejącą zabudowę biurową, tworząc pierzeję od ulicy Prostej.

Hines jest międzynarodową firmą deweloperską, doradcza i inwestycyjną obecną na rynkach nieruchomości w obu Amerykach, Europie i Azji. Do tej pory firma ukończyła, realizuje, nabyła i zarządza łącznie 1 208 inwestycjami o łącznej powierzchni ponad 45 mln mkw. W jej portfolio znajdują się obiekty biurowe, biurowo-usługowe, przemysłowe, handlowe i mieszkaniowe, o wartości blisko 24 mld dolarów. Hines posiada biura w 104 miastach w 18 krajach na całym świecie. Forma działa również zgodnie z ideologią zrównoważonego rozwoju, mając doświadczenie w systemach certyfikacji ekologicznej budynków ocenami LEED, Energy Star, BREEAM, Haute Qualité Environnementale oraz DGNB.


0.0
Tagi: Hines
Napisz pierwszy komentarz