Olivia Business Centre logoTétris Poland logoINTER-BUD logoKontor logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBusiness House logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoSpectra Development logoTorus logoUNIMOR Development S.A. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoARTSERVIS sp. z o.o. logoINTERBIURO logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoAluprof S.A. logoArchicom logoAgrobex Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoCOTEX Office Centre logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Nowe transakcje w Tulipan House

Biurowiec Tulipan House na warszawskim Mokotowie
Biurowiec Tulipan House na warszawskim Mokotowie
Savills, agent odpowiedzialny za komercjalizację warszawskiego biurowca Tulipan House, pośredniczył w wynajmie 5500 mkw. powierzchni.

Tulipan House znajduje się na warszawskim Mokotowie i należy do hausInvest, otwartego funduszu nieruchomości zarządzanego przez Commerz Real. Savills, międzynarodowy doradca na rynku nieruchomości, pośredniczył w wynajmie 5500 mkw. powierzchni w budynku.

Pomimo dużej konkurencji, rosnącego wskaźnika pustostanów na Mokotowie i malejących stawek czynszów, wytrwale, przez ostatnie 14 miesięcy udało nam się sfinalizować 8 transakcji w budynku Tulipan House. Od czasu, jak zostaliśmy wyłącznym agentem w maju 2012 roku, poprzez wynajem wolnej powierzchni i renegocjacje umów najmu z istniejącymi najemcami, 70% powierzchni w Tulipan House jest wynajętej na długi okres. Chciałbym podziękować wszystkim obecnym i nowym najemcom za wybór Tulipan House - mówi Sebastian Świstak, starszy negocjator w Savills, odpowiedzialny za wynajem budynku.

Jednym z najemców jest Huawei, wiodący dostawca rozwiązań teleinformatycznych. Zdecydował się on na przedłużenie umowy najmu o kolejne 5 lat oraz zwiększenie wynajmowanej powierzchni o 1000 mkw, by docelowo wynająć 3900 mkw.

W budynku swoją siedzibę ma również Telepeformance, firma działająca na rynku contact center, będąca dostawcą usług BPO. Najemca wynajął dodatkowe 780 mkw. i zajmuje aktualnie 2100 mkw na parterze Tulipan House.

Ponadto umowę renegocjował Legrand, producent osprzętu elektroinstalacyjnego, zajmujący w biurowcu powierzchnię 810 mkw.

Tulipan House zlokalizowany jest przy ulicy Domaniewskiej 50. Oferuje łącznie 17 895 mkw, a siedziby w nim mają znane firmy, takie jak wspomniane Huawei, Telepeformance czy też APC Pharma.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra