Proton Office

Biurowiec Echo Investment w całości wynajęty przez IBM

Wizualizacja kompleksu A4 Business Park w Katowicach
IBM wynajęło cały budynek realizowany w I etapie kompleksu
Firma IBM otwiera nowe centrum biurowe w A4 Business Park w Katowicach.

Echo Investment podpisało jedną z największych umów najmu w ramach rynków regionalnych w Polsce. IBM wynajęło 9000 mkw. powierzchni w biurowcu A4 Business Park, powstającym w Katowicach przy ulicy Francuskiej. W transakcji pośredniczył Jones Lang LaSalle.

Bardzo się cieszymy, że tak prestiżowa firma wybrała naszą katowicką inwestycję. Umowa, którą podpisaliśmy, potwierdza najwyższe światowe standardy inwestycji biurowych realizowanych przez Echo Investment. W A4 Business Park zapewniliśmy naszemu nowemu najemcy optymalne warunki pracy. Jesteśmy dumni z tego, że I etap A4 Business Park został w całości wynajęty przez IBM – skomentował Rafał Mazurczak, dyrektor Działu Biur i Hoteli Echo Investment.

Budowa kompleksu biurowców A4 Business Park otwiera przed Katowicami kolejną możliwość rozwoju – powiedział Piotr Uszok, Prezydent Katowic. Inwestycja ta to nie tylko kolejny, niezwykle interesujący i nowoczesny obiekt biurowy w centrum miasta. To przede wszystkim możliwość udostępnienia inwestorom powierzchni biurowych, w których możliwe będzie tworzenie nowych miejsc pracy. Radość z decyzji właścicieli i Zarządu firmy Echo Investment o przystąpieniu do inwestycji jest tym większa, iż właśnie ten obiekt na swoją nową siedzibę wybrała firma IBM. Jedna z największych i najważniejszych firm na świecie otwiera w Katowicach Centrum Dostarczania Usług, zatrudniając tym samym ok. 2000 osób. Niezwykle cieszę się, że wraz z rozpoczęciem budowy biurowców Echo Investment, uzyskaliśmy decyzję o tym, że IBM postanowił rozwijać swoją firmę właśnie w stolicy województwa śląskiego. To nie tylko wyraz uznania dla naszego regionu, ale potwierdzenie, iż Katowice i Śląsk posiadają olbrzymi kapitał społeczno-gospodarczy. Właścicielom, Zarządowi firmy Echo Investment oraz wszystkim tym, którzy czuwają nad budową A4 Business Park przekazuję serdeczne pozdrowienia i życzenia, aby budowa przebiegała bez zakłóceń, a proces inwestycyjny zakończył się sukcesem – życzył Prezydent.

Nowe centrum IBM ma dołączyć do sieci strategicznych ośrodków IBM, które oferują usługi IT, między innymi zarządzanie systemami operacyjnymi serwerów, ochronę i bezpieczeństwo systemów, a także usługi dla klientów końcowych, takie jak utrzymanie i monitorowanie sprzętu IT i systemów oprogramowania. Katowickie centrum ma rozpocząć działalność w sierpniu 2013 roku.

Odkąd w 2009 roku otworzyliśmy Centrum IBM we Wrocławiu, zakres i zasięg naszej oferty  usługowej znacznie się powiększył. Centrum w Katowicach będzie zbudowane zgodnie ze standardami globalnymi IBM, aby zapewnić naszym Klientom jak najwyższą jakość usług - powiedział Stef Stangret, dyrektor Centrów Dostarczania Usług IBM w Polsce.

Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć IBM  w doprowadzeniu do finału jednej z największych tegorocznych transakcji najmu powierzchni biurowych w Polsce - skomentowała Julita Spychalska, National Director, Corporate Advisory, Jones Lang LaSalle. IBM, w związku z planami rozwoju swojej działalności w Polsce, poszukiwał nowej lokalizacji i nowoczesnych, najwyższej klasy pomieszczeń biurowych. Rynek biurowy w Katowicach przedstawił ofertę spełniającą te kryteria, potwierdzając podaż i popyt na duże, nowoczesne powierzchnie biurowe, dające możliwość adaptacji zgodnie z potrzebami najemców. Decyzja IBM o rozwoju swoich struktur w Katowicach świadczy o mocnej pozycji miasta na mapie lokalizacji inwestycji z sektora nowoczesnych usług dla biznesu – dodała.


0.0
Napisz pierwszy komentarz