Giant

EKO Sprzedaż Mokotów Nova sfinalizowana

Warszawski kompleks Mokotów Nova, sprzedany za 121 mln euro
Nowym właścicielem jest fundusz Curzon Capital Partners III
Firma Ghelamco sprzedała kompleks Mokotów Nova za 121 mln euro. Kupcem jest fundusz CCPIII.

Fundusz inwestycyjny Curzon Capital Partners III jest nowym właścicielem kompleksu Mokotów Nova w Warszawie. Transakcja zawarta z Ghelamco opiewała na kwotę 121 mln euro. Jest to już drugi projekt sprzedany przez dewelopera w tym roku – pierwszym był biurowiec Senator, zakupiony przez Union Investment za 120 mln euro. Podczas transakcji sprzedaży Mokotów Nova zaangażowane były firmy doradcze Hogan Lovells oraz Jones Lang LaSalle.

Mokotów Nova jest nowoczesnym kompleksem biurowym w kształcie litery U, składającym się z dwóch połączonych budynków głównych, ułożonych tak, aby tworzyć cztery osobne części. Łącznie oferują 43 750 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Użytkownicy do dyspozycji mają trójpoziomowy podziemny parking na ponad tysiąc aut. Kompleks został oddany do użytku w styczniu 2012 roku.

Mokotów Nova, zlokalizowana w samym sercu biznesowego Mokotowa, od samego początku budziła ogromne zainteresowanie zarówno najemców jak i inwestorów. Porozumienie zawarte z funduszem CCPIII potwierdza wysoką jakość zrealizowanej przez nas inwestycji – mówi Jeroen Van der Toolen, dyrektor zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Tristan Capital Partners jest firmą zarządzającą inwestycjami z sektora nieruchomości publicznych i prywatnych w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej.

Polska jest najbardziej preferowanym rynkiem dla naszego funduszu i bardzo cieszy nas zakup inwestycji położonej w jednej z najbardziej prestiżowych i największych europejskich dzielnic biznesowych zlokalizowanych poza miejskim centrum. Dzięki transakcji środki funduszu Curzon Capital Partners III zastały prawie całkowicie zainwestowane – komentuje Daniel Harris, Dyrektor Zarządzający Tristan Capital Partners.

Kompleks będący przedmiotem transakcji zrealizowany został zgodnie z wymaganiami certyfikatu ekologicznego BREEAM, uzyskanego na poziomie Very Good.Od 2012 roku projekt jest również oficjalnym partnerem programu Komisji Europejskiej – GreenBuilding Programme.

Kompleks został wynajęty w 95 proc. W Mokotów Nova siedziby mają Ghelamco, Oriflame, Hyundai Motor Poland, BMW, Cargill, Medicover, Emitel, LG Electronics Polska, CEGEDIM, Reckitt Benckiser, CBG International, Svenska Handelsbanken oraz Lego Polska. Na parterze znajduje się restauracja PRIMA PASTA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz