Giant

Nowe najmy w Katowicach

Dwie nowe transakcje zostały zawarte w Katowicach – Pramerica Życie TUiR w kompleksie Kostki oraz Atena S.A. w Nowym Katowickim Centrum Biznesu.

Pramerica Życie TUiR wynajęła 310 mkw. powierzchni na terenie kompleksu Kostki. Firma jest częścią grupy kapitałowej firmy Prudential Financial Inc., świadczącej usługi finansowe w skali globalnej. W Polsce Pramerica Życie TUiR obsługuje około 60 000 klientów – instytucjonalnych i indywidualnych - od ponad 13 lat.

Kompleks Kostki składa się z trzech odnowionych w 2012 roku budynków, oferujących łącznie około 3900 mkw. Znajduje się przy ulicy Chorzowskiej 108, będącej jedną z głównych arterii Katowic, w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Silesia City Center. W pobliżu zlokalizowany jest również Dworzec Główny PKP, a także dwa lotniska: w Pyrzowicach i Kraków-Balice. Pramerica Życie TUiR zajęła biura w obiekcie w czerwcu 2013 roku.

Firma Atena S.A. od lipca 2013 roku zajmuje 301 mkw. powierzchni w Nowym Katowickim Centrum Biznesu, zaadaptowanych na biuro sprzedaży. Najemca oferuje systemy informatyczne dla biznesu i specjalizuje się w zarządzaniu dużymi projektami wdrożeniowymi. Firma powstała w 1991 roku, a w 2011 jej przychody osiągnęły poziom blisko 100 mln zł. Atena S.A. znalazła się w rankingu przygotowywanym przez miesięcznik Forbes wraz z Dun&Bradstreet, opisującym firmy najdynamiczniej zwiększające swoją wartość w Polsce. Otwarcie nowego biura w Katowicach związane jest z rozwojem oferty usług firmy.

Nowe Katowickie Centrum Biznesu jest ośmiokondygnacyjnym biurowcem zlokalizowanym przy ulicy Chorzowskiej 6, w sąsiedztwie Galerii Katowickiej. Obiekt dysponuje biurami o łącznej powierzchni około 13 000 mkw. Realizacja budynku zakończyła się w 2012 roku.

Cushman & Wakefield pośredniczył w obu transakcjach.

Katowice to jeden z rozwijających się regionalnych rynków biurowych, który cechuje się bardzo niskim współczynnikiem pustostanów – mówi Krzysztof Misiak, Associate, kierownik sekcji miast regionalnych w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield. W wypadku kompleksu Nowe Katowickie Centrum Biznesu to już trzecia transakcja przy której doradzaliśmy w ostatnim czasie. Na początku roku do obiektu wprowadził się jeden z liderów branży FMCG, którego reprezentowaliśmy w procesie najmu prawie 5,5 tys. mkw. powierzchni. Dodatkowo, z naszą pomocą, około 300 mkw. wynajęła w tym miejscu jedna z największych firm ubezpieczeniowych na świecie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz