Proton Office

EKO Skanska sprzedaje Green Day za ponad 43 mln euro

Green Day we Wrocławiu
Inwestycja sprzedana została za 43,4 mln euro
Firma Skanska Property Poland sprzedała swoją kolejną wrocławską inwestycję biurową – Green Day.

Nowym właścicielem Green Day jest fundusz Investec GLL Global Special Opportunities Real Estate Fund, wspólnie zarządzany przez Investec Bank PLC oraz GLL Real Estate Partners GmbH. Wartość biurowca została wyceniona na 43,4 mln euro.

 

Green Day znajduje się przy ulicy Szczytnickiej i jest trzecią inwestycją firmy Skanska we Wrocławiu. Oferuje 16 060 mkw. powierzchni klasy A, zrealizowanej zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego LEED. Biurowiec zdobył już precertyfikat na poziomie Gold. Powierzchnie dostępne w obiekcie wynajęte są już w całości, a jego najemcą będzie międzynarodowa firma z sektora finansowego. Zakończenie inwestycji zaplanowane jest na pierwszy kwartał 2014 roku.

 

Green Day to kolejny budynek, który wynajęliśmy i sprzedaliśmy jeszcze przed oddaniem do użytku - mówi Waldemar Olbryk, prezes Skanska Property Poland.  Podobnie było z niedawno sprzedanymi kompleksami Green Towers we Wrocławiu oraz Green Corner w Warszawie. Połączenie doświadczenia Skanska i wymagań certyfikatu LEED jest gwarancją dostarczenia na rynek produktu najwyższej jakości. Jak widać jest to doceniane przez inwestorów. Sukces Green Day to także dowód na potencjał Wrocławia, gdzie od dawna inwestujemy i gdzie budujemy już czwarty budynek biurowy – Dominikański. Jestem przekonany, że znajdzie on równie duże uznanie zarówno wśród najemców, jak i na rynku inwestycyjnym – komentuje.

 

Nabywcy podczas transakcji doradzała firma Colliers International, natomiast deweloperowi – Jones Lang LaSalle.

 

Film o projekcie Green Day we Wrocławiu:

 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz