Kemira wybrała gdańską Alchemię

Gdańska Alchemia
Gdańska Alchemia
Fińska firma Kemira, działająca w branży chemicznej, otworzy w Gdańsku centrum usług biznesowych.

Kemira zdecydowała się wynająć 2600 mkw. powierzchni w gdańskim kompleksie biurowym Alchemia. Firma zajęła tym samym dwa piętra w jednej z wież. Umowa podpisana została na 7 lat.

Bardzo się cieszę, że walory Alchemii zostały docenione przez firmę kierującą się tak wysokimi standardami pracy, jak fińska Kemira. Kompleks wynajęty jest obecnie w ponad 50 proc., a kilka kolejnych procesów negocjacyjnych osiągnęło już finalną fazę. Planujemy, że z początkiem roku, czyli z oficjalnym otwarciem Alchemii poziom wynajęcia osiągnie ok. 70 proc. powierzchni – powiedział Sławomir Gajewski, prezes zarządu spółki Torus, będącej deweloperem Alchemii.

Kemira działa na globalnym rynku branży chemicznej i jest notowana na NASDAQ OMX. Łącznie zatrudnia ponad 5000 osób, a jej roczne obroty przekraczają 2 mld euro. Kilka tygodni temu firma otworzyła w Gdańsku centrum usług biznesowych, gdzie zatrudnienie znajdzie blisko 200 specjalistów z różnych dziedzin, takich jak logistyka, obsługa sprzedaży, IT czy finanse. W Alchemii, na 8 i 9 piętrze wieży biurowej Aurum, mieścić się będzie docelowa siedziba gdańskiego centrum. Otwarcie nowego biura odbędzie się w pierwszych tygodniach 2014 roku.

Alchemia nie tylko w pełni oddaje potrzeby biurowe naszej firmy, ale także pokrywa się z filozofią działania Kemiry. Duże znaczenie w procesie wyboru miała wysoka jakość oferowanej powierzchni, certyfikacja budynku w systemie LEED, wpisująca się w proekologiczną postawę naszej firmy oraz wielofunkcyjność obiektu – komentuje Arkadiusz Rochowczyk, dyrektor zarządzający Kemiry. Wybór odpowiedniego miejsca oraz jego ciekawa i efektywna aranżacja przez najwyższej klasy specjalistów, jest jednym z istotnych elementów zabezpieczających nasz sukces. Koncepcja przyszłych biur, jak również dostęp do szeregu możliwości aktywności fizycznej, jakie zaoferuje Alchemia, już teraz budzi zainteresowanie naszych pracowników – dodaje.

Nowa siedziba firmy wybrana została w 3-etapowym procesie, rozpoczętym w styczniu 2013 roku. Ostatni etap negocjacji trwał niespełna trzy miesiące – od początku lipca do końca września. Umowa zapewnia Kemirze możliwość wynajęcia dodatkowej powierzchni w przyszłości. Podczas transakcji doradzała firma Cushman & Wakefield.

W pierwszej połowie 2013 r. w Trójmieście oddano najwięcej nowoczesnej powierzchni biurowej spośród wszystkich miast w Polsce, poza Warszawą. Dzięki temu poziom zasobów przekroczył 410 tys. m kw. i do końca roku jeszcze wzrośnie. Kolejne projekty, takie jak kompleks Alchemia, świadczą o rozwoju rynku biurowego w Trójmieście - mówi Krzysztof Misiak, Associate, Kierownik Sekcji Rynków Regionalnych, Dział Powierzchni Biurowych firmy Cushman & Wakefield.


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz