Proton Office

Sii dalej wynajmuje w Trójmieście

Olivia Business Centre w Gdańsku
Firma Sii wynajęła kolejne powierzchnie w gdańskim kompleksie
Działająca w branży IT firma Sii powiększy prawie dwukrotnie powierzchnię wynajmowaną w Olivia Business Centre w Gdańsku.

Transakcja podpisana przez Sii jest największą umową najmu zawartą w tym roku w Trójmieście. Powiększone biuro firmy w Olivia Business Centre zajmuje 2700 mkw. Najemcę podczas negocjacji reprezentowała firma doradcza CBRE, natomiast budynek – firma TPS.

Jest to już czwarte rozszerzenie powierzchni biurowej firmy Sii w Trójmieście. Początkowo, w 2008 roku, firma zajmowała 80 mkw. w wieżowcu przy ulicy Heweliusza, gdzie, wraz ze wzrostem, wynajmowała kolejne metry kwadratowe. W 2010 roku zdecydowała się na przeprowadzkę do Biała-Office. Bazując na olbrzymiej dynamice wzrostu firmy, ostatecznie Sii przeniosła się do budynku Olivia Gate, gdzie początkowo wynajęła 1200 mkw, a po około roku siedziba rozrosła się do 1800 mkw. Najnowsza transakcja oznacza, że firma zajmie 3 piętro w połączonych budynkach Olivia Point i Olivia Tower.

Jesteśmy najbardziej dynamicznie rozwijającą się firmą IT w Polsce. W wyborze budynku skupiamy się przede wszystkim na dogodnej dla inżynierów i klientów  lokalizacji, nowoczesnej infrastrukturze i systemach bezpieczeństwa  oraz przyjaznych warunkach dla naszych pracowników. Nowa powierzchnia w budynkach Point i Tower będzie w naszej ocenie spełniać wszystkie te warunki – skomentował Michael Desmurs, Dyrektor gdańskiego oddziału Sii.

Firma Sii rozważała różne opcje, ostatecznie jednak zdecydowała się na kontynuowanie rozwoju w Olivia Business Center. Powiększenie powierzchni Sii wiąże się z relokacją w ramach parku biurowego do zupełnie nowych powierzchni biurowych, które będą przygotowywane pod aktualne potrzeby Sii - powiedział Mariusz Wiśniewski, szef biura CBRE w Trójmieście.

Sii zatrudnia ponad 1300 inżynierów. Oferuje wsparcie w zakresie analiz i testów, rozwoju oprogramowania, zarządzania infrastrukturą oraz integracji i utrzymania systemów. W Gdańsku firma zatrudnia już ponad 420 pracowników, przez co jest jednym z trzech największych pracodawców z sektora IT na Pomorzu. Miesięcznie gdański oddział rekrutuje średnio 15 specjalistów. Sii poszukuje inżynierów na różnych poziomach zaawansowania – od studenta do Kierownika Projektu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz