Aluprof S.A. logoSpectra Development logoCity Space logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoNowy Styl Group logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoCOTEX Office Centre logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoINTERBIURO logoAgrobex Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoBusiness House logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoTétris Poland logoArchicom logoKontor logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Bliski Centrum sprzedany

Bliski Centrum w Warszawie
Bliski Centrum w Warszawie
Firma Castle Carbery Properties sprzedała biurowiec Bliski Centrum w Warszawie.

Nowym właścicielem warszawskiego budynku biurowego Bliski Centrum jest Griffin Real Estate, grupa inwestycyjna działająca na rynku nieruchomości w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas transakcji firmie Castle Carbery Properties doradzała firma CBRE.

 

Rok 2013 był rekordowy pod względem wielkości inwestycji odnotowanych na rynku nieruchomości w Polsce od 2006 roku. Łączny wolumen transakcji inwestycyjnych przeprowadzonych w Polsce w ubiegłym roku wyniósł 3,29 miliarda euro. Rynek był zdominowany przez duże transakcje, ale przeprowadzono również wiele mniejszych inwestycji, których znakomitym przykładem jest Bliski Centrum – podkreśla Mike Atwell, Senior Dyrektor działu rynków kapitałowych w CBRE na Europę Środkowo-Wschodnią

 

Bliski Centrum został wybudowany przez firmę Berken Polska. Budynek oferuje 4900 mkw. całkowitej powierzchni najmu i zlokalizowany jest w centrum Warszawy, przy ulicy Żurawiej. Głównymi najemcami obiektu są Eurozet i Mini SA.

 

Sprzedaż biurowca Bliski Centrum firmie Griffin pokazuje, że Warszawa pozostaje atrakcyjną lokalizacją zarówno dla międzynarodowych, jak i lokalnych inwestorów i przewidujemy wiele kolejnych tego typu transakcji na polskim rynku. Największym wyzwaniem dla sektora w 2014 roku będzie ograniczona podaż tzw. core assets – najlepszych produktów inwestycyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach. Jednakże w chwili obecnej jest kilka dużych transakcji inwestycyjnych w trakcie realizacji, które powinny zamknąć się w pierwszym lub drugim kwartale tego roku. Oczekujemy, że wolumen transakcji w 2014 roku będzie na podobnym poziomie lub nawet potencjalnie wyższym niż w roku ubiegłym – podsumowuje Mike Atwell.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra