Giant

Małachowskiego Square zdobywa pierwszego najemcę

Małachowskiego Square w Warszawie
Małachowskiego Square w Warszawie
Kancelaria prawna K&L Gates wprowadzi się do kompleksu biurowo-handlowego Małachowskiego Square w Warszawie.

Polski oddział kancelarii już 30 sierpnia 2014 r. zajmie 3500 mkw. w rewitalizowanym obecnie budynku. Umowa najmu podpisana została na 10 lat. Inwestorem Małachowski Square jest Kulczyk Silverstein Properties, natomiast realizacją projektu zajmuje się HOCHTIEF Development Poland.

 

Biuro w odrestaurowanej Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego, z ponad stuletnią tradycją, łączącej historię z najnowocześniejszym standardem projektowania powierzchni biurowych, w odpowiedni sposób podkreśla przywiązanie naszej Kancelarii, świadczącej usługi w 48 krajach na 5 kontynentach, reprezentującej zarówno wiodące globalne korporacje, jak i rozwijające się przedsiębiorstwa, do najwyższej jakości – skomentował Maciej Jamka, Partner Administracyjny w Kancelarii Prawnej K&L Gates Jamka Sp. k.

 

Dziękując za wybór naszego projektu, warto podkreślić, że obecność tak znamienitej i nobliwej kancelarii prawnej dodatkowo buduje wyjątkowy charakter obiektu, będącego jedną z niewielu zrewitalizowanych kamienic dochodowych w centrum Warszawy – zauważył Piotr Stark, Członek Zarządu HOCHTIEF Development Poland Sp. z o.o.

 

Kompleks na Placu Małachowskiego idealnie wpisuje się w strategię Kulczyk Silverstein Properties, zakładającą budowę portfela wyjątkowych pod względem architektury i walorów użytkowych obiektów w doskonałych lokalizacjach – powiedział Piotr M. Krawczyński, Dyrektor Zarządzający i Członek Zarządu Kulczyk Silverstein Properties. Cieszymy się, że wymagający najemcy – a takim z pewnością jest K&L Gates – doceniają unikalne cechy tego projektu. Komfort pracy zapewnia integracja zabytkowej architektury z nowoczesną infrastrukturą godną obiektu klasy A. Co warte podkreślenia, inwestycja realizowana jest zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa, w procesie precertyfikacji BREEAM uzyskała przewidywaną ocenę końcową na poziomie "bardzo dobry" - dodał.

 

Małachowski Square składa się z rewitalizowanej w ścisłej współpracy z Konserwatorem Zabytków Kamienicy Hrabiego Raczyńskiego (5 000 mkw. powierzchni biurowej) i nowej części biurowej o powierzchni 7 600 mkw., która powstaje na działce od ul. Traugutta. Użytkownicy korzystać będą mogli ze 100 miejsc parkingowych w podziemnym garażu.

 

Kamienica Hrabiego Raczyńskiego powstawała w latach 1907-1910 zgodnie z projektem Jana Heuricha (syna) we współpracy z Arturem Goebelem. Pierwotnie jej przeznaczeniem było miejsce gromadzenia dzieł sztuki i zbiorów książek rodziny Krasińskich. Jeszcze w trakcie budowy kamienicę zakupił hrabia Edward Raczyński, który przemienił ją w ekskluzywną kamienicę dochodową ze sklepami na parterze.


0.0
Napisz pierwszy komentarz