Proton Office

Griffin Group kupuje kolejny biurowiec

Company House II w Warszawie
Company House II w Warszawie
Do portfolio Griffin Group dołączył kolejny warszawski biurowiec – Company House II.

Nowy nabytek Griffin Group znajduje się przy Al. Jerozolimskich 195A w Warszawie i wcześniej należał do AXA Real Estate. Biurowiec Company House II stanowi siedzibę polskiego oddziału firmy Microsoft. Finalizacja transakcji nastąpiła w środę, 19 lutego.

 

 

Inwestycja w Company House II jest naturalnym uzupełnieniem naszej akwizycji z lutego 2013 roku, kiedy kupiliśmy bliźniaczy budynek Company House I, tzw. Philips House. Budynki stanowią swoisty zespół, dobrze się uzupełniają i wierzymy że skupione w jednym ręku, pozwolą osiągnąć odpowiedni efekt synergii – skomentował Tomasz Tondera z Griffin Group, który koordynował przejęcie nieruchomości.

 

 

Company House II oferuje 9379 mkw. powierzchni użytkowej. Budynek powstał w 2003 roku. Głównymi najemcami obiektu są Microsoft i Agfa, którzy pozostaną w biurowcu również po zmianie właściciela. Transakcja współfinansowana była przez bank Westdeutsche ImmobilienBank AG.

 

 

Łącznie Griffin Group w ciągu ostatnich trzech miesięcy zakupił trzy budynki biurowe w stolicy, których łączna wartość wyniosła ponad 200 mln zł. W grudniu 2013 r. grupa przejęła Nordic Park znajdujący się przy ul. Kruczkowskiego, natomiast w styczniu 2014 r. do portfolio firmy dołączył Bliski Office Center położony przy ul. Żurawiej.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz