Proton Office

Alchemia z nowym lokatorem

Kompleks wielofunkcyjny Alchemia w Gdańsku
Kompleks wielofunkcyjny Alchemia w Gdańsku
Do wielofunkcyjnego kompleksu Alchemia w Gdańsku wprowadzi się firma VB Leasing Polska SA.

VB Leasing Polska SA jest częścią europejskiej grupy VB Leasing International Holding GmbH z siedzibą w Wiedniu. Firma zajmie blisko 200 mkw. w kompleksie Alchemia. Umowa podpisana została na 3 lata.

 

Nowy najemca jest firmą leasingową nieprowadzącą w Polsce działalności bankowej. Na terenie całego kraju posiada 13 oddziałów, 3 filie oraz ponad 100 przedstawicieli handlowych i autoryzowanych przedstawicieli.

 

Nowe biuro oddziału VB Leasing w Gdańsku znajdzie się na 6. piętrze wieży Aurum. W związku z zakończeniem umowy wynajmu powierzchni biurowej, poszukiwaliśmy nowej siedziby, zapewniającej wysoki standard zarówno naszym klientom, jak i pracownikom. Kompleks Alchemia, jako jedna z najbardziej nowoczesnych inwestycji tego typu w Polsce, okazała się spełniać wszelkie nasze oczekiwania – mówi Mirosław Jankowski z VB Leasing Polska, Dyrektor Oddziału Gdańsk. Oficjalne otwarcie biura odbędzie się 17 marca 2014 r.

 

Pierwsza faza Alchemii dostarczyła na trójmiejski rynek 16 700 mkw. powierzchni biurowej. Jej oficjalne otwarcie miało miejsce w styczniu br. 4600 mkw. w kompleksie zajmuje centrum rekreacyjno-sportowe, na którym znajdują się m.in. baseny, siłownia, sala fitness, hala sportowa i strefa wspinaczki.

 

Obecnie najemców znalazło 70 proc. powierzchni biurowych w Alchemii. W grudniu 2013 r. wystartowała budowa drugiego etapu kompleksu. W jej ramach powstanie niemal 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 2600 mkw. powierzchni usługowej. Zakończenie tej fazy planowane jest na ostatni kwartał 2015 r.


0.0
Tagi: Alchemia
Napisz pierwszy komentarz