Giant

Portfel IVG rozszerzony o Chmielną 25

Budynek biurowo-handlowy Chmielna 25 w Warszawie
Fundusz IVG w Warszawie
Fundusz IVG zakupił warszawski budynek Chmielna 25 od firmy LHI sp. z o.o.

Warszawski Fundusz IVG oraz firma LHI sp. z o.o. podpisały przedwstępną umowę notarialną dotyczącą sprzedaży budynku Chmielna 25. Transakcja jest pierwszą w Polsce dotyczącą obiektu typu high-street retail z komponentem biurowym. Nie została ujawniona cena sprzedaży.

 

Biurowo-handlowy budynek Chmielna 25 dołącza do grupy siedmiu obiektów klasy A zakupionych przez fundusz IVG w Warszawie w ostatnich latach. Chmielna 25 oferuje 4500 mkw. biur na sześciu piętrach oraz 1800 mkw. powierzchni handlowej. Obiekt uzyskał certyfikat LEED na poziomie Gold. Użytkownicy korzystać mogą z podziemnego garażu z 25 miejscami postojowymi dla samochodów, miejscami dla rowerów i punktem ładowania pojazdów elektrycznych. W obiekcie siedziby mają m.in. Smyk, LHI sp. z o.o oraz Bank Deutsche Hypothekenbank. Projekt Chmielnej 25 powstał w pracowni Bulanda Mucha Architekci.

 

Od początku prac nad realizacją Chmielnej 25 przyświecała nam idea stworzenia inwestycji wykraczającej poza komercyjne przedsięwzięcie inwestycyjno-budowlane. Projekt stanowi część procesu rewitalizacji ulicy, która z powodzeniem od ponad 150 lat pełni rolę warszawskiego deptaku handlowego. Cieszę się, że przekazujemy obiekt w dobre ręce – skomentował Robert Mandżunowski, CEO LHI sp. z o.o.

 

Chmielna 25 jest brakującym puzzlem w naszej strategii, zakładającej inwestowanie w biurowce klasy A, zlokalizowane w centrum Warszawy w najlepszych adresach Śródmieścia i Starego Miasta. Wybieramy inwestycje znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsc służących odpoczynkowi i spełniających funkcje użytkowe jak strefy zieleni, punkty usługowe, sklepy czy restauracje – wyjaśnił Maciej Zajdel, Prezes IVG Poland.

 

IVG w ciągu ostatnich trzech lat dokonał w Polsce ponad 10 transakcji wartych łącznie ok. 350 mln euro. W porfolio funduszu znajdują się takie warszawskie inwestycje jak m.in.: Le Palais przy Placu Grzybowskim, Royal Trakt Offices przy Alejach Ujazdowskich, Norway House w okolicach Placu Konstytucji, Pałac Młodziejowskiego zlokalizowany w zabytkowej części Starego Miasta oraz Feniks przy ul. Żelaznej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz