Proton Office

Bratysławskie biurowce HB Reavis sprzedane

City Business Center III, IV i V w Bratysławie
City Business Center III, IV i V w Bratysławie
Firma Tatra Asset Management kupiła biurowce City Business Center III, IV i V w Bratysławie od HB Reavis.

Trzy budynki City Business Center (CBC): III, IV i V znajdują się przy ul. Karadžičovej w Bratysławie. Grupa HB Reavis sprzedała je funduszowi nieruchomości Real Estate FundTB, zarządzanemu przez Tatra Asset Management.

 

Cieszymy się, że renomowani inwestorzy instytucjonalni są stale zainteresowani naszymi projektami. Niniejsza transakcja potwierdza rosnący apetyt inwestorów na wysokiej jakości obiekty komercyjne na słowackim rynku nieruchomości. Przez ostatni rok HB Reavis udało się sprzedać kilka innych nieruchomości komercyjnych, w tym Apollo Business Center II w Bratysławie i Aupark w Žilinie – skomentował Marian Herman, kierownik ds. zarządzania inwestycjami i dywestycjami.

 

Bratysławskie biurowce wycenione zostały ze stopą zwrotu na poziomie ok. 7 proc. Oferują one łącznie ok. 26 000 mkw. powierzchni w centrum miasta. Budynki powstały w 2011 r. i siedziby w nich mają m.in.: Johnson & Johnson, Swiss Re, Sygic, Schneider Electric, czy Zepter. Biura w CBC zajmuje także HB Reavis.

 

Jesteśmy dumni, bowiem sprzedaż CBC III, IV i V potwierdza, że nasze projekty na rynku środkowoeuropejskim stale zyskują na wartości – powiedział Jiří Hrbáček, dyrektor finansowy HB Reavis Group. W wyniku zawartej transakcji m.in. nadal inwestować w trwające projekty nie tylko na Słowacji, ale również w innych krajach Europy Środkowej, Wielkiej Brytanii i Turcji – dodał.

 

Zakończyliśmy właśnie bardzo ważną inwestycję, która wpisuje się w naszą strategię dostarczania projektów najwyższej jakości z myślą o prestiżowych najemcach. Dzięki temu możemy zaproponować naszym klientom i inwestorom kolejne, atrakcyjne nieruchomości, które dołączą do portfela funduszu Real Estate FundTB, zarządzającego majątkiem o wartości 250 mln EUR – wyjaśnił Martin Ďuriančik z Tatra Asset Management.

 

Wchodzące w skład kompleksu City Business Center budynki I i II nadal są własnością funduszu nieruchomości HB Reavis CE REIF, zarządzanego przez HB Reavis Investment Management Sarl.


0.0
Tagi: HB Reavis
Napisz pierwszy komentarz