Giant

Konsulat Generalny Węgier wprowadza się do prestiżowego krakowskiego biurowca

Pałac Goetzów w ramach osiedla Browar Lubicz w Krakowie
Modernizacja Pałacu Goetzów zakończyła się na początku 2014 r.
Odnowiony Pałac Goetzów stał się nową siedzibą Konsulatu Generalnego Węgier.

Dyplomaci Konsulatu Generalnego Węgier wprowadzili się do swojej nowej siedziby w Krakowie, zlokalizowanej przy ul. Lubicz 17H. Umowę najmu z Ambasadą Węgier podpisała firma Balmoral Properties, odpowiedzialna za inwestycję Browar Lubicz, w ramach której odnowiono Pałac Goetzów.

 

Konsulat zajął całe piętro w odrestaurowanym budynku. Uroczystego otwarcia placówki dokonali ministrowie spraw zagranicznych Polski i Węgier János Martonyi i Radosław Sikorski. Ambasador Węgier w Polsce, Iván Gyurcsík, zapowiadał podczas otwarcia, ze Konsulat promować będzie zarówno współpracę gospodarczą, jak i kulturalną, edukacyjną oraz turystyczną.

 

Odrestaurowany Pałac Goetzów cieszy się dużym zainteresowaniem wśród potencjalnych najemców. Wiele firm i instytucji chciałoby mieć swoje siedziby w tym budynku - podkreśla Paweł Wassilew z firmy Balmoral Properties.

 

W ramach inwestycji Browar Lubicz zrewitalizowano również dawne budynki przemysłowe, takie jak Portiernia, Susznia Słodu, Słodownia oraz Maszynownia i Kotłownia z charakterystycznym kominem. Łącznie odnowione obiekty oferują 4600 mkw. powierzchni handlowej i 1900 mkw. powierzchni biurowej.


0.0
Napisz pierwszy komentarz