Giant

Netia zadowolona z Marynarska Business Park

Marynarska Business Park (Netia Tower)
Marynarska Business Park (Netia Tower)
Firma Neta S.A. przedłużyła umowę najmu powierzchni biurowej w warszawskim kompleksie Marynarska Business Park.

Operator telekomunikacyjny zajmuje w kompleksie ok. 13 000 mkw. Wynajmującym jest fundusz inwestycyjny Heitman European Property Partners IV, w którego imieniu działa Heitman. Podczas transakcji najemcy doradzała firma CBRE, a wynajmującemu – Cushman & Wakefield.

 

Marynarska Business Park to kompleks składający się z czterech biurowców o łącznej powierzchni najmu ok. 43 000 mkw. Inwestycja znajduje się przy ul. Taśmowej 7. Budowa obiektu zakończona została w 2008 r. W zeszłym roku kompleks poddano pracom modernizacyjnym – odświeżono części wspólne oraz teren na zewnątrz budynków. Co więcej, Marynarska Business Park zdobył certyfikat ekologiczny BREEAM In-Use z oceną Very Good.

 

Dzięki modernizacji i dostosowaniu Marynarska Business Park do standardów BREEAM nasza firma zdecydowała się pozostać w dotychczasowej lokalizacji. Nie bez znaczenia był dla nas również fakt, że kompleks na Mokotowie jest już kojarzony z Netią, m.in. dzięki dobrej ekspozycji logo oraz nazwie własnej naszego budynku Netia Tower – powiedziała Anna Wilk, Kierownik Działu Nieruchomości i Administracji z Netia S.A.

 

Netia jest jednym z największych operatorów telekomunikacyjnych w Polsce. Firma posiada ok. 14 000 km własnych światłowodowych sieci szkieletowych i metropolitalnych, a także kilka tysięcy km kanalizacji teletechnicznej.

 

Cieszymy się, że firma Netia, największy najemca kompleksu, zdecydowała się na pozostanie z nami i przedłużenie umowy najmu. To dowód na to, że na konkurencyjnym rynku biurowym w stolicy nasz kompleks stanowi atrakcyjną ofertę dla najemców, dla których ważna jest wysoka jakość i prestiż obiektu oraz dobra lokalizacja – skomentowała Izabela Kapil, Asset Manager Associate, Portfolio Management – Europe, Heitman.

 

Netia S.A. to wymagający Klient, poszukujący najnowocześniejszych rozwiązań. Przedłużenie umowy w budynku Marynarska Business Park pozwoli firmie na nową aranżację powierzchni oraz zastosowanie nowych strategii środowiska pracy. Mamy nadzieję, że zarówno pracownicy, jak i Klienci Netii będą bardzo zadowoleni – zaznaczyła Joanna Kalinowska, zastępca dyrektora w dziale powierzchni biurowych CBRE. Netia wynajęła również 4000 mkw. we Wrocławiu, w budynku West Forum. Podczas transakcji najemcy doradzała firma CBRE.

 

Transakcja wymagała multidyscyplinarnego podejścia od wszystkich zaangażowanych stron. Cieszymy się z pomyślnie zakończonego procesu renegocjacji – podsumował Bartosz Włodarski, Kierownik ds. Usług Reprezentacji Wynajmujących z działu powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.


0.0
Napisz pierwszy komentarz