Giant

BlackRock sprzedał Rondo 1

Warszawskie Rondo 1
Warszawskie Rondo 1
Fundusz BlackRock sfinalizował sprzedaż znanego warszawskiego biurowca Rondo 1.

Fundusz BlackRock Europe Property Fund II, wchodzący w skład BlackRock Real Estate, podpisał finalną umowę sprzedaży z dwoma funduszami zarządzanymi przez Deutsche Asset & Wealth Management. Wartość transakcji nie została ujawniona.

 

Rondo 1 oferuje nowoczesne powierzchnie biurowe, certyfikowane w systemie LEED na poziomie Gold. Obecnie biurowiec wynajęty jest w 95 proc. Swoje siedziby w obiekcie mają m.in. EY, Allen & Overy, Baker & McKenzie, DZP, Frontex, Dentons oraz Volkswagen Bank.

 

W 2006 r. BlackRock wszedł w posiadanie 50 proc. udziałów w Rondo 1, natomiast w 2008 r. stał się właścicielem całości nieruchomości. Biurowiec był największym aktywem w portfelu funduszu i jego zbycie stanowi duży krok w stronę całkowitej sprzedaży portfolio.

 

Ten wyjątkowy budynek jest jednym z najbardziej prestiżowych wieżowców w Europie Wschodniej. Od czasu jego zakupu, zwiększyliśmy poziom wynajęcia z 50 do 95 procent, co umożliwiło wystawienie obiektu na sprzedaż. W dalszym ciągu pozostajemy aktywnym graczem na polskim rynku nieruchomości i bierzemy pod uwagę inne możliwości inwestycyjne zarówno w Polsce, jak i w całym regionie – skomentował Marius Schoener, Managing Director BlackRock odpowiedzialny za działalność firmy w sektorze nieruchomości na terytorium Niemiec i Polski.

 

Podczas transakcji funduszowi doradzały firmy Dentons (obsługa prawna) oraz HSBC (agent sprzedaży).


0.0
Tagi: Rondo 1
Napisz pierwszy komentarz