Proton Office

OBSS wynajmuje kolejne powierzchnie we Wrocławiu

West House 1B
West House 1B
Firma Objectivity Bespoke Software Specialists zdecydowała się na podwojenie wynajmowanej powierzchni w biurowcu West House 1B.

Objectivity Bespoke Software Specialists (OBSS) wynajmuje obecnie 2000 mkw. w budynku West House 1B. Firma zdecydowała się na wynajęcie kolejnych 2000 mkw. w powstającym obecnie drugim etapie tej inwestycji. Właściciela nieruchomości, Grupę Archicom, podczas transakcji reprezentowała firma Knight Frank.

 

Najemca wprowadził się na budynku na początku 2014 r. Zgodnie z harmonogramem, druga część projektu (bliźniaczy obiekt o powierzchni 6000 mkw.) ma zostać oddana do użytku pod koniec trzeciego kwartału 2014 r. W drugim etapie budynku West House 1B dostępne jest nadal ok. 4000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej - to zaledwie 30 proc. całkowitej powierzchni najmu budynku, która przy obecnym zainteresowaniu potencjalnych najemców ma szansę zostać skomercjalizowana w całości do końca 2014 roku – mówi Dorota Kościelniak, Partner i Dyrektor Regionalna Knight Frank, kierująca wrocławskim oddziałem tej firmy.

 

West House 1B znajduje się przy ul. Strzegomskiej 142A we Wrocławiu. Biurowiec wchodzi w skład kompleksu West Forum, któy docelowo składać się będzie z 6-8 budynków oferujących łącznie ok. 80 000 mkw. powierzchni.

 

Obok wysokich standardów (klasa A) i parametrów ekologicznych (precertyfikacja LEED Gold), to rozwój w obrębie tej samej kondygnacji stał się kluczem do biznesowej ekspansji OBSS - tłumaczy Tomasz Sujak, dyrektor handlowy w Archicomie. Poziomy dobór powierzchni powoduje, że firma może funkcjonować w ramach jednego organizmu – dodaje, zaznaczając, że najemcy obiektu zadowoleni są z niskich kosztów eksploatacji, dużych możliwości aranżacyjnych oraz dostępu do światła dziennego. Nie bez znaczenia są także dwa duże parkingi.

 

Obecnie miasto prowadzi prace nad przedłużeniem istniejącego fragmentu buspasa na ul. Strzegomskiej w stronę centrum. Kazimierz Śródka, prezes Archicomu, mówi, że firma jest entuzjastycznie nastawiona do tego projektu. Wspieramy też miasto w koncepcji udrożnienia ulic Otyńskiej i Fabrycznej jako alternatywnego szlaku komunikacji. Duży atut przyległej infrastrutkury stanowiłoby też uruchomienie pomiędzy kompleksami West Forum i IBM stacji Wrocławskiej Kolei Aglomeracyjnej, która byłaby przystankiem na osi Dworzec Główny – Port Lotniczy – informuje.

 

West House 1B zwyciężył w konkursie Biurowiec Roku 2013, organizowanym przez portal e-biurowce.


0.0
Tagi: Archicom
Napisz pierwszy komentarz