Proton Office

EKO Olbrzymia umowa najmu w PRIME Corporate Center

Panorama Warszawy z PRIME Corporate Center
Wieża PRIME Corporate Center będzie miała 83 metry wysokości
Transakcja wynajmu powierzchni przez Raiffeisen Polbank w warszawskim biurowcu PRIME Corporate Center jest największą umową tego typu od początku roku.

Firma Golub GetHouse, inwestor i deweloper budynku PRIME Corporate Center, podpisał umowę najmu z Raiffeisen Polbank. Najemca wprowadzi się na 19 500 mkw. powierzchni biurowej i dodatkową powierzchnię handlowo-usługową w pierwszym półroczu 2016 r. Biurowiec powstaje przy ul. Grzybowskiej 78 w Warszawie.

 

Transakcja jest największą umową najmu powierzchni biurowej jaka została zawarta w Polsce od początku 2014 r., a także jedną z najbardziej znaczących w Europie w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Bank zajmie 90 proc. dostępnej powierzchni biurowej, a także całą powierzchnię handlową na parterze.

 

Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzył nas Raiffeisen Polbank, przy wyborze PRIME Corporate Center na swoją przyszłą siedzibę. Bank poświęcił wiele czasu i zaangażowania w analizę i ocenę dostępnych na warszawskim rynku projektów biurowych klasy A. Wybór padł na PRIME – powiedział Czarek Jarząbek, Prezes Golub GetHouse.

 

Budynek zostanie dostosowany do potrzeb najemcy w zakresie aranżacji, bezpieczeństwa i innych aspektów wpływających na komfort użytkowania. Nowa siedziba centrali banku będzie niejako otwarciem nowego etapu historii Grupy Raiffeisen w Polsce. W dopasowanym idealnie do naszych potrzeb biurowcu znajdą się pracownicy rozsiani dotąd po kilku warszawskich lokalizacjach, co pozwoli organizacji uzyskać znaczące oszczędności finansowe i jednocześnie działać efektywniej. Oczywiście nowa centrala będzie dostosowana do potrzeb naszych klientów, wzorcowe oddziały zostaną przygotowane dla tych indywidualnych, jak i firmowych – skomentował Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Polbank.

 

PRIME Corporate Center oferować będzie 21 000 mkw. powierzchni biurowej na 23 kondygnacjach. Biurowiec, którego budowa rozpoczęła się w pierwszym kwartale 2014 r., wyrośnie na wysokość 83 metrów. Inwestycja ubiega się o certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Projekt architektoniczny obiektu powstał w ramach współpracy pracowni Epstein oraz Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago. Generalnym wykonawcą inwestycji jest WARBUD. Finansowania bankowego na realizację biurowca udzielił Raiffeisen Polbank. Podczas transakcji najmu właścicielowi doradzali Savills i kancelaria prawa Clifford Chance, natomiast najemcy - Colliers International i kancelaria prawna Baker & McKenzie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz