Giant

EKO Prime Corporate Center już w rękach nowego właściciela

Prime Corporate Center
Prime Corporate Center
Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH (Warburg-HIH Invest) sfinalizował zakup warszawskiego biurowca Prime Corporate Center.

Warburg-HIH Invest Real Estate GmbH (Warburg-HIH Invest) sfinalizował zakup warszawskiego biurowca Prime Corporate Center, należącego do dewelopera Golub GetHouse. Transakcja została zawarta na zasadzie tzw. „club deal” przez czterech niezależnych inwestorów instytucjonalnych z Niemiec. Podczas procesu transakcyjnego stronę kupującą reprezentowała firma doradcza Cushman & Wakefield.

 

Budowa biurowca Prime Corporate Center zakończyła w marcu br. Generalnym wykonawcą projektu był Warbud, który zgodnie z harmonogramem ukończył budowę ciągu niespełna dwóch lat od rozpoczęcia prac. Inwestycja znajduje się przy ul. Grzybowskiej 78 na warszawskiej Woli. Obiekt oferuje niemal 20 900 mkw. powierzchni najmu rozlokowanej na 23. kondygnacjach nadziemnych oraz 197 miejsc postojowych w podziemnym parkingu. Ponadto pracownicy jedynego najemcy budynku – Raiffeisen Polbank – mogą korzystać z kantyny zajmującej 300 mkw. w biurowcu. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia Solomon Cordwell Buenz z Chicago, która współpracowała z firmą Epstein. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good.

 

Warburg-HIH Invest Real Estate (Warburg-HIH Invest) zarządza inwestycjami w różnego rodzaju nieruchomości zarówno w kraju, jak i zagranicą na zlecenie inwestorów instytucjonalnych. Obecnie w swoim portfolio posiada aktywa o wartości ok. 5,7 mld euro.

 

Golub GetHouse jest firmą deweloperską i inwestycyjną, która od ponad 50 lat dostarcza pełen zakres usług na rynku nieruchomości w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Warszawie Golub GetHouse zrealizował dotychczas takie inwestycje biurowe jak: Warsaw Financial Center, International Business Center oraz Warsaw Corporate Center. Obecnie wspólnie z Mennicą Polską firma realizuje także projekt Mennica Legacy Tower – 130-metrową wieżę oraz sąsiadujący z nią budynek.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz