Proton Office

EKO Hines na zakupach w Warszawie

Ambassador w Warszawie
Budynek oferuje 14 900 mkw. powierzchni biurowej
Fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund nabył warszawski biurowiec Ambassador od Kronos Real Estate.

Ambassador znajduje się u zbiegu ul. Domaniewskiej i Pęcherskiej, na warszawskim Mokotowie. Inwestycja została oddana do użytku w marcu 2013 r. przez Kronos Real Estate. Budynek oferuje 14 900 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 1000 mkw. powierzchni handlowo-usługowej na parterze. Nowym właścicielem obiektu został fundusz Hines Poland Sustainable Income Fund. Nieruchomością zarządzać będzie Hines Polska. Biurowiec stanowi siedzibę dla takich firm jak Coty Polska, Gras Savoye (Pol-Assistance), DSV, Ipsos oraz CBRE Corporate Outsourcing. Wartość transakcji nie została ujawniona.

 

Zakup budynku Ambassador jest pierwszą transakcją nabycia nieruchomości zrealizowaną przez fundusz HPSIF. Ze względu na atrakcyjny profil najemców oraz wysoką jakość, projekt będzie stanowił istotną część naszego portfela nieruchomości – skomentował Leo Chen, Fund Manager HPSIF.

 

Ambassador znajduje się w bliskiej odległości od Galerii Mokotów. Obiekt dysponuje czteropoziomowym parkingiem podziemnym z 298 miejscami postojowymi.

 

Cieszymy się, że fundusz dokonał pierwszego zakupu i mamy nadzieję, że w najbliższych latach będzie aktywnym i istotnym graczem na polskim rynku – powiedział Mieczysław Godzisz, Prezes Zarządu Hines Polska.

 

Ambassador to pierwszy ukończony projekt inwestycyjny Kronos w Polsce. Cieszymy się, że tak renomowana firma jak Hines zdecydowała się na jego zakup – stwierdził Alberto Esgueva Gutierrez, Prezes Kronos Real Estate, dodając: Obecnie koncentrujemy się na kolejnym projekcie przy ulicy Domaniewskiej, budynku biurowym Pacific Office Building.

 

Inwestycja jest w trakcie procesu certyfikacji BREEAM. Jednym z ciekawszych zagadnień będzie aktywne włączenie najemców w proces poprawy zrównoważenia budynku poprzez edukację, dialog oraz odpowiednie zapisy w umowach. Korzystając z naszego doświadczenia w zarządzaniu obiektami oraz przy zaangażowaniu naszych Najemców, jesteśmy w stanie zwiększyć poziom zrównoważenia budynku – podkreślił Tomasz Sasin, Sustainability Manager Hines Polska.

 

Nabywcę podczas transakcji reprezentowali eksperci JLL, natomiast sprzedającego – CBRE.


0.0
Napisz pierwszy komentarz